12. Zkouška z přemisťování

8. května 2010 v 13:19 | Nemesis
12. kapitola
Zkouška z Přemisťování

Druhého dne se Harry vzbudil kolem sedmé ráno. Kde to jsem? A jak jsem se sem dostal? Pochvíli se mu začali vybavovat vzpomínky na včerejšek. Doupě - Malý Visánek - Annien - Návrat. Ze zamyšlení ho vytrhl něčí hlas "Dobré ráno, Harry!" Jmenovaný sebou trhnul a došlo mu, čí hlas to je. "Co tady děláš, Annien? Vždyť tě může Moody klidně vidět! Může tě chytit a poslat do Azkabanu! Máš být někde…" začal jí vyčítat, ale Annien ho přerušila "Víc nahlas už by to nešlo?" vyprskla na něj. Harry okamžitě ztichl a zaposlouchal se. Všude bylo ticho. Žádné kroky. Oddechl si. "Tak co? Jak se ti povedlo je odtud dostat?" zeptal se nedočkavě. Annien se jen tajemně usmála. "Běž na snídani. Možná se tam něco dozvíš." Vybídla ho. Harry po ní hodil naštvaným pohledem a převlékl se do mudlovského oblečení po bratránkovi.
"Vypadáš hrozně!" konstatovala Annien a mávla hůlkou. Teď měl Harry na sobě černé kalhoty a volné bílé tričko. "Lepší!" pochválila si svoji práci Annien. Celou dobu byla skryta pod neviditelným pláštěm, a tak se bez výčitek svědomí vydala za Harrym do kuchyně. Dotyčný došel až ke
kuchyňským dveřím, když ucítil na zádech něčí dech. "Annien?" zašeptal do ticha. "Co je?" zeptala se stejně tiše. "Vždyť tě Moody uvidí, pokud tam bude." Vyhrkl Harry. "Neuvidí. Ten plášť jsem včera večer trošku vylepšila, takže ho neprohlídne. A teď běž, nebo mu bude divné, že tady už asi půl hodiny stojíš."
Harry přikývl, jako že rozumí a vešel do kuchyně. Dveře nechal otevřené o něco déle než obvykle, aby mohla Annien projít a otočil se na všechny přítomné. Byli tu manželé Wasleyovi, jeho dva nejlepší přátelé, Ginny, Moody a ještě pár neznámých členů řádu. "Dobrý ráno!" pozdravil vesele. Pozdrav mu však nikdo tak nadšeně neoplatil. Zkoumavě se podíval na Hermionu. Ta mu jen naznačila ať si sedne vedle ní.
Začala šeptem vysvětlovat. "Tak zaprvé. Ron a paní Weasleyová jsou nervózní, protože ty společně s Ronem budeš dneska skládat zkoušku z přemisťování. Zbytek má obavy kvůli nějakému včerejšímu útoku." Harrymu bylo hned jasné, kdo za tím útokem stojí a tak se s pachatelem spojil pomocí svého křížku na krku. "Nevíš o tom náhodou něco?" zeptal se jen tak. Stále neviditelná Annien se zašklebila. "Zeptej se jich." Harry se otočil na Moodyho. "Co se včera stalo?" Dotyčný na něj jen zavrčel "Do toho vám nic není, Pottere!" "A už je to tu zas! Vidíš jakej mám život, Annien." Poslal jí myšlenky. "Zkus toho zrzka." Poradila mu jmenovaná. "Pane Weasley, co se včera stalo? Volďas řádil? Nebo někdo jiný?" Weasley byl tak zamyšlený, že si ani nevšiml, komu to vlastně říká. "No…Asi dvě ulice odtud jsme našli jeden rozpadlej dům a spoustu skákajících, tancujících a štěkajících mudlů." Harry si to dokázal živě představit a v záchvatu smíchu spadl ze židle.
Nikdo kromě Annien si nevšiml faktu, že Harrymu pomalu, ale jistě začali růžovět vlasy. Ksakru! Co s tím? Pokusila se s ním spojit, ale on ji nevnímal. Harry se pořád smál na celé kolo. Byla jediná možnost. Potichu přešla k Harrymu a políbila ho. Harry se ihned přestal smát a zadíval se někam do prázdna. Annien mu urychleně poslala myšlenkami vzkaz "Nekoukej jako puk a uklidni se! Růžoví ti vlasy!" Harry se na ní vyděšeně podíval a zavřel oči. Představil si sebe stejně jako minule. Asi po deseti sekundách, dostal od Annien další vzkaz. "Super, už je máš zase černý. Dávej na to pozor!" Mezitím, co se zvedal ze země se jí pobaveně zeptal "Nelíbáš mě nějak moc často?" Annien se zarazila, ale pak klidně odpověděla "A víš ty, že jo? Ona je to docela zábava." Pak zrušila spojení.
Po snídani si vzal svůj černý plášť a společně s Ronem a panem Weasleym se vydali na ministerstvo. Harry si nabral letax a hodil ho do krbu "Ministerstvo kouzel Anglie" řekl srozumitelně a pohltili ho zelené plameny. Před očima se mu míhali krby. Když už si myslel, že to nikdy neskončí, plameny ho "vyplivli" v atriu ministerstva kouzel. Dopadl rovnou pod nohy nějaké čarodějce, která se snažila udržet rovnováhu, ale nakonec Harryho stejně zalehla. Přerazilo se o ně ještě několik dalších kouzelníků, když se konečně podařilo neznámé čarodějce z Harryho slézt. Když se podívala, s kým má tu čest, znovu sebou praštila o zem. Toho si však nevšimla jiná osoba, která o ni zakopla a spadla na Harryho. "Kterej pitomec vymyslel tenhle letax?" začal se rozčilovat Harry. "Nevyšiluj!" Ozval se mu v hlavě známý hlas. "Co tu děláš?" zeptal se stejným způsobem. "Přišla jsem se podívat jak se přemisťuješ." Ušklíbla se a koukala na Harryho reakci. "Nebudeš se mi smát, že ne?" otázal se Harry váhavě. Annien, která už stála na nohou se opět rozplácla na zemi vedle Harryho. Tohle od něho nečekala. "Proč bych měla?" zajímalo ji. Harry jen pokrčil rameny a konečně se mu povedlo zvednout ze země.
Annien, která měla na sobě černý plášť s kápí se stala neviditelnou a pomohla Harrymu hledat Weasleyovi. Setkání se neobešlo bez otravných otázek, ale s malou pomocí Annien se z toho Harry vykroutil celkem rychle. Po cestě Harry s Ronem nepromluvil ani slovo, protože jeho kamarád vypadal, jako že za chvíli stejně uteče. Když stanuli před dveřmi do oddělení přemisťování, bylo asi za pět minut jedenáct. Annien se nenápadně protlačila dveřmi hned za Harrym. Místnost byla bíle vymalovaná a její stěny byli vyzdobeny obrazy různých kouzelníků. Na jedné straně místnosti byl namalovaný modrý bod s modrým praporkem a na druhé straně místnosti červený se stejně barevným praporkem.
"Vítám vás!" zazněl něčí hlas z druhé strany místnosti. Stál tam poměrně hubený, vousatý zaměstnanec ministerstva a kolem něj se tlačilo asi padesát nezletilých kouzelníků. Harry mezi nimi poznal například Nevilla, Lenku, Malfoye a jiné známé tváře. Společně s Ronem došli až k nim, zatímco ministerský začal s přednáškou. "Já se jmenuji Matt Scully a budu dohlížet na vaši zkoušku z přemisťování. Podle abecedy budu vyvolávat vaše jména a vy se postavíte na ten modrý bod, odkud se přemístíte na bod červený. Je to všem jasné?" Ze všech stran se ozvalo souhlasné zabručení. "Takže začneme…Abbotová Hannah." Jmenovaná se přemístila asi metr od červené tečky a bylo jí povoleno přemisťování. "Lenny Boot, Alex Colins, Brigita Cute…" a takhle to škol dál.
Neville i Lenka zvládli přemístění bez problémů a na řadu se konečně dostal Harry. "Harry Potter." Vyhlásil další jméno Matt. Šum v hale rázem utichl a všichni se zadívali na jmenovaného, který nervózně kráčel k modrému praporku. Přesně na něm se zastavil a zavřel oči. Pevně stiskl svoji hůlku v kapse a pomyslel na formuli "transio". Ozvalo se hlasité "Prásk" a Harry ucítil, jako by ho někdo protahoval úzkou trubicí. Pak ladně dopadl na zem a otevřel oči. Stál přímo na červené bodě a všichni přítomní mu začali obdivně tleskat.
Odešel z místnosti, kde zůstávalo už asi jen pět kouzelníků, mezi nimiž byl i Ron. Venku mu pan Weasley radostně pogratuloval a Annien mu také poslala myšlenku s gratulací. Asi po deseti minutách čekání se dveře otevřeli dokořán a vystoupil z nich nadšený Ron.
"Tak co? Jak se ti to povedlo?" Vyptával se cestou zpátky Harry svého nejlepšího kamaráda. "No…" začal Ron. "Poprvé jsem se přemístil tomu ministerskýmu za krk, ale dal mi druhej pokus a to už se mi to podařilo" Přiznal červenající se Ron. Harry i s Annien, která celý rozhovor poslouchala by asi dostali záchvat smíchu, kdyby jim nebylo Rona líto. Zpátky se dostali zase letaxem, protože se na ústředí přemisťovat nedá. To zvládá jen kdovíjakým způsobem Annien, která své tajemství ale nehodlá nikomu prozradit.
Harry, jak už je u něho zvykem skončil díky letaxu pod stolem a Ron se nějakým podivným způsobem vyhnul otázkám o tom, jak přemisťování probíhalo.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.