13. Černá vs. bílá magie

8. května 2010 v 13:36 | Nemesis
13. kapitola
Černá vs. bílá magie

Po dlouhém výslechu na téma přemisťování se Harry naobědval a odešel do svého pokoje, kde na něj čekala Annien. "Tak co? Začneme už dneska s učením?" Zeptal se nedočkavě. Annien se zasmála. "Ještě jsem neviděla nikoho, kdo by se tak moc na učení těšil!" Harry se jen zašklebil a optal se. "Kam půjdeme?" Annien ho mlčky vzala za ruku a táhla ho pryč z pokoje. Vyšli o jedno poschodí výš, kde se zastavili před stěnou s nákresem hada. Annien mu položila, již viditelnou ruku na hlavu a zašeptala. "Ve jménu Salazara Zmijozela. Ve jménu temného pána. Ve jménu Blacků. Nás nech projít na místo, které skrýváš." Had jen něco krátce zasyčel a pustil oba dva dovnitř. "Co říkal?" zeptala se Annien, když procházeli temnou chodbou, po jejíž stěnách byli rozmístěny pochodně. "Že zde vítá slečnu Annien." Odpověděl Harry.
"Kde to vlastně jsme?" zeptal se zvědavě. Annien se zastavila před obloukem, pokrytým nějakými runami. "Tohle je tajná část sídla Blacků. Myslím, že v této době jsem jediná, kdo o ní ví…samozřejmě teď o ní víš i ty." Vysvětlila mu Annien a dál zírala na runové znaky na oblouku. "Jak dlouho jsi tu nebyla?" Přerušil ticho Harry. Annien mu nezaujatě oznámila "Asi dva roky." A dál luštila runy po obvodu oblouku. "Píšou tady něco o tom, že se máme prokázat svojí krví." Otočila se na Harryho. "Jsi čistokrevný?" zeptala se s obavami. Harry už jí chtěl odseknout, ať se nechová jako její matka, když mu došli najednou dvě věci. Pokud nejsem čistokrevný, tak mě ten oblouk pravděpodobně nepustí dál a v horším případě mě zabije. Pokud jsem čistokrevný, je to v cajku. Vždyť moje matka vlastně nebyla Evansová, ale Moody, a proto mám větší šanci, že čistokrevný jsem. "Nevím, ale je docela velká šance, že jo." Odpověděl s klidem. Annien přikývla, jako že rozumí.
Odněkud vyndala dýku a řízla se do dlaně. Jakmile se první kapka její krve dotkla oblouku, začali runy po okrajích jedna po druhé stříbrně zářit. Když se rozzářili všechny, najednou vše ustalo a Annien podala dýku Harrymu. Udělala nervózně první krok obloukem. Nic se jí nestalo, a tak prošla celá. Hlasitě si oddechla a otočila se na Harryho, který se též nebojácně řízl do dlaně. Jeho krev dopadla do oblouku. Ten se zavlnil, jako by přemýšlel, jestli je ta krev čistá, ale po chvíli, začali runy stejně jako u Annien zářit. Vkročil do oblouku a ucítil, jako by prošel hebkým závojem.
Stanul naproti Annien, která se na něho šklebila s hůlkou v ruce. Vystrašeně se na ní díval a Annien se začala šíleně smát. "Neboj! Já ti jen chtěla něco udělat s tou rukou." Oznámila mu a při pohledu na jeho zelené vlasy jí začali zase cukat koutky. Harry k ní natáhl ruku. Annien začala odříkávat dlouhou formuli a hůlkou mu udělala kolem dlaně zářící kruh. Harry na koukal dost vyděšeně a díky své nové schopnosti vycítil, že se jedná o černou magii. Annien dál odříkávala formuli a Harryho ta říká začala nesnesitelně pálit. "Co děláš? To je černá magie!" vykřikl. Annien se mu ale nenamáhala odpovídat a strčila mu do ruky flakónek se světle modrým lektvarem. Všimla si, že se mu to pít moc nechce, a tak mu poslala myšlenkami vzkaz. "Pokud se mi tu nechceš složit, vypij to. Je to lektvar proti bolesti." Harry už se nerozmýšlel, protože ho ta ruka pálila čím dál víc, vyklopil to do sebe. Pálení rázem ustalo, ale Annien ještě pořád odříkávala formuli.
Když skončila, po řezanci nezbyla ani památka. "Co to bylo?" zeptal se zmateně. "Černá magie." Odpověděla mu na to jednoduše. "Ty jsi mě tu ruku vyléčila černou magií? To jde?" Podivil se Harry. "Jak jsi sám viděl - jde to. Černá magie nemusí jen škodit. Proč by taky nemohla v určitých ohledech pomáhat?" vysvětlovala Annien. Harry se na ni vykuleně podíval. "Já myslel, že pomáhat má bílá!" Annien jenom zakroutila hlavou. "Od koho to víš? To ti řekl Brumbál, nebo dokonce Lockhart?" "Ty znáš Lockharta?" podivil se Harry. "Neměla bych? Tebe učil obranu ve druhém ročníku a já jsem o pět let straší. To znamená, že mě učil, když jsem dělala OVCE." Usmála se Annien nad svými dokonalými matematickými znalostmi.
"Harry, rozdílů mezi bílou a černou magií je několik, ale ani jedna není zlá nebo dobrá. Brumbál používá bílou, temný pán výhradně černou, ale obě můžou ničit a zabíjet. Kouzla z černé magie jsou méně vyčerpávající. Ke kouzlení bílou magií potřebuješ vyšší magický potenciál, ale kouzla mají většinou větší efekt. Každá má něco, ale černou magii začali lidé postupem času odsuzovat. Neví se proč, ale jak vidíš, přetrvalo to doteď. Podle mě, je to kvůli tomu, že léčení černou magií je náročné, ale ničení naopak velice jednoduché. U bílé magie je to opačně. Na vyléčení lehkých zranění stačí povětšinou dvě slova, ale kouzla pro ničení a zabíjení jsou velice složitá. Chápeš? Lidé ty složitá kouzla převážně zapomněli, a proto si teď spoustu kouzelníků myslí, že s černou magií se dá jen ničit." Harry to poslouchal s otevřenou pusou. On byl do teď také toho názoru, že černá magie ničí a bílá pomáhá.
"Proč jsi mě tedy nevyléčila bílou?" zeptal se. "To je jednoduchý. Tenhle dům nemá bílou magii zrovna v lásce. Když jí tady požiješ, prostě se nějak ozve." Oznámila mu. "O-ozve?" zakoktal Harry. Annien přikývla. "Takové menší zemětřesení, nebo díra v podlaze." Zasmála se. "Když tu Brumbál zřizoval ústředí Fénixova řádu, bouralo se to tu pořád a já nechci mít dům na maděru. To si s ním ještě vyřídím." Ušklíbla se a vedla Harryho k jedněm dveřím. Vstoupili dovnitř a ocitli se ve velkém sále se světle zeleným odpruženým kobercem na podlaze. "Tady můžeme trénovat." Oznámila Annien. "Když mě budeš hledat, tak budu v těch dveřích naproti." Ukázala na normálně vypadající dveře přímo naproti sálu. "Začneme hned?" Zeptal se nedočkavě Harry. Annien si povzdechla a svalila se na koberec. Přivolala si klasický mudlovský papír a propisku. Začala tam něco čmárat a pak to ukázala Harrymu. Ten vyvalil oči.

7:00 Rozcvička
8:00 Snídaně
9:00-11:00 Kouzlení/Teorie
12:00 Oběd
15:00-18:00 Kouzlení/Teorie
19:00 Večeře

"Dobrý ne?" zasmála se Annien. Čekala jakoukoli reakci, ale tohle ne. "Kolik je hodin?" zeptal se. Annien vykuleně odpověděla "Dvě." "Tak začneme?" prohlásil nadšeně Harry a vyšvihl se na nohy. "Né tak rychle mladej! Nejdřív se musíš naučit nitrobranu a nitrozpyt, aby z tebe nikdo nedostal důležitý informace a aby ses naučil ovládat metomorfágství." Usmála se a zkrátili se jí vlasy, ztmavly a celá se začala měnit. Za chvíli stáli uprostřed místnosti dva Harry Potterové. Jeden se válel po zemi v záchvatu smíchu a druhý překvapeně koukal na svojí dokonalou kopii.
Když se Harry Potter 2 alias Annien dostatečně nasmála, přeměnila se do své původní podoby a začala vysvětlovat. "Takže začneme nitrobranou. Mysli na nějaký živel. Například stěnu ohně, nebo vody. Nevšímej si mě. Dělej jak bych tam nebyla a pořád mysli jen to samé. Chápeš?" Harry přikývl. "Tak to zkusíme." Usmála se Annien a podívala se Harrymu zpříma do očí. Narazila na jakousi bariéru, ale tu bez větších problémů prorazila. Harry se jí snažil mermomocí dostat pryč, ale nešlo to. Najednou se mu v hlavě ozval její hlas. Kašli na mě! Mysli jen na ten živel! Zkusil Udělal to, co mu říkala, čímž vykopl Annien ze svojí hlavy. Ta mu však nehodlala dát pokoj a znovu probourala jeho bariéru. Šlo to těžko, ale stejně se jí to povedlo. Nechala toho a Harry vyčerpaně padnul na koberec. Promnula si spánky, protože jí z toho Harryho vyhození docela bolela hlava. Přivolala si sklenici vody a napila se. Pak si vzala lektvar proti bolesti a chtěla Haryho donutit, aby si šel lehnout. Otočila se na něj a zatřásla s ním. "Harry jdi spát do svého pokoje." Jmenovaný nereagoval. "On usnul!" zařvala na celou místnost naštvaně. "On si klidně usne a co já teď s ním mám dělat?" Rozčilovala se dál. Popleskala ho po tvářích. Nic. Dala mu pořádnou facku. "Rone, nech mě ještě spát." Zabručel a otočil se na druhý bok. Annien se to rozhodla zkusit jinak. "Harry vstávej! Za pět minut začínají lektvary." Harry se zavrtěl. "Tak řekni Snapeovi ať počká, Rone. A teď mě nech spát." Annien se naštvala. "Tak já jsem Ron, jo? A Snape má počkat?...Volďas se ti tu líbá s Ginny a ty to tak necháš?" začala na něj zase řvát. "Nech toho Hermiono! Voldymu vyřiď, že Ginny umí dávat pořádný facky a Snapeovi vyhoď laborku do povětří, protože já teď spim." Annien dostala záchvat smíchu a došla k závěru, že s Harrym je větší legrace když spí, než když ve dne pořád otravuje.
Už se jí ho nechtělo budit a rozhodla se, že ho tu nechá vyspat. Máchla hůlkou a Harry doletěl do její ložnice, kde ho přikryla a nechala spát.
Na jednu věc ale zapomněla. Co jeho kámoši? Nebudou se po něm shánět? Mám ho vzbudit, nebo…nebo si užiju trošku legrace? Dávám přednost srandě! Ušklíbla se a změnila si podobu na Harryho Pottera. Půjčila si brejličky a vyčarovala si zrcadlo. Vypadám jako Harry Potter! To je hustý! Nadšení ji však přešlo, když si brýle nasadila. "Co je to za kšunty? Vždyť v tom není nic vidět!" Mám nápad. Ušklíbla se. Udělala si přesnou kopii Harryho brýlí a jednoduchým kouzlem si tam místo dioptrického skla zandala normální. Změnila si hlas a s úsměvem na rtech se vydala do kuchyně.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.