14. Dvojí vydání

8. května 2010 v 13:40 | Nemesis
14. kapitola
Dvojí vydání

Rozrazila dveře a zakřičela na celou kuchyni "Dobrý večer, panstvo!" Tonksnová leknutím rozlila Dýňovou šťávu a překotila se na židli do zadu, čímž srazila skříň plnou talířů. Ron se začal dusit a toast, který měl zrovna v puse vyprskl na Snapea, kterého náhodou zasáhla i šťáva, rozlitá Tonksnovou. Snapeovi z hůlky vytryskli jiskry a podpálili mu hábit. Začal see válet po zemi, aby hábit alespoň částečně uhasil. Paní Weaselyová, která se vzpamatovala nejdříve, zakřičela "aquamenti" a kouzelník s věčně umaštěnými vlasy a hákovitým nosem byl od hlavy až k patě mokrý od proudu vody.
Do toho všeho se přiřítila Ginny s výkřikem "Pošta!". Nestačila však zabrzdit a narazila do "Harryho", který doletěl až pod stůl a ona sama přistála na Snapeovi. Tonksnová, která se zvedala ze země se opřela o stůl a převrhla ho i s ohnivou whisky, kterou si přinesl Snape. "Harry" se rozhodl zachránit to bohatství v podobě životodárného alkoholu a natáhl se pro whisky. Ve stejnou chvíli to však napadlo i Rona a Tonksnovou. Všichni tři do sebe narazili hlavami a Whisky skončila v rukou Hermiony, která se předtím snažila posbírat střepy z talířů. Teď se v ruce s Whisky opatrně zvedla a namířila si to ke kuchyňskému pultu, kde mi mohl být tento posvátný mok v bezpečí. Už byla skoro tam, když ji zasáhl proud vody z hůlky paní Weasleyové. Uklouzla a Whisky byla opět ve vzduchu. Snape v marném pokusu se natáhnout po láhvi alkoholu spadl na paní Weasleyovou, která zrovna chtěli pomoci Hermioně.
V tomto stavu je našel pravý Harry, který se unaveně vploužil do dveří. "Já se omlouvám, že vyrušuji, ale chtěl jsem se jenom…" Rázem zmlkl, když uviděl ten bordel a taky svojí věrnou kopii. Začal panikařit. Co teď? Uvidí dva Harry Pottery a praskne to! V rychlosti přelétl místnost očima a přeměnil se na člověka, který ho napadl jako první. Minervu McGonagalovou. Pomocí jednoduchého kouzla si změnil hlas a měl co dělat, aby chytil letící Whisky. S posvátnou úctou ji nesl ke kuchyňskému pultu. Cestu mu však zkřížila Hermiona, která se zrovna rozhodla zvednout a Harry alias profesorka McGonagalová o ni zakopla. Whisky, už se za dnešek asi posté proletěla, ale tentokrát to nemělo zdárný konec. Ozvalo se hlasité "KŘACH" a láhev se rozbila o hlavu profesora lektvarů. Harry se chvíli rozmýšlel, co by měla v tuhle chvíli taková McGonagalová udělat, ale nakonec rozhodl, že by si měla zavolat Poppy. Došel ke krbu, vytáhl Snapeovi z pláště letax a hodil ho do plamenů. O chvíli později vyšel z krbu společně s madame Pompfreyovou. Sedl si na židli a sledoval scénu okolo sebe. Tohle bylo i na něj moc. Co by teď dal za tu Whisky.
Chvíli tam tak seděl, když plameny v krbu zezelenaly a vystoupil z nich Brumbál v závěsu za…profesorkou přeměňování. Harrymu vyschlo v krku. Všichni stočili pohledy na dvě Minervy vedle sebe. "Která z vás je Minerva?" Optal se Brumbál. "To jsem já!" Promluvila jedna. Zraky všech přítomných se stočili na druhou McGonagalovou. "J-já jsem Tonksnová!" zalhal Harry okamžitě a vybavil si před očima obraz nešikovné bystrozorky. Za chvíli tu stála jedna Minerva a dvě Nymfadory. Pohledy se stočili na Tonksnovou číslo dva. Tu však stihla Annien v podobě Harryho duchapřítomně přikrýt neviditelným pláštěm, a proto byla teď v místnosti jen jedna viditelná Tonksnová. Nastal chaos a tak se jedna Tonksnová a Harry nenápadně vypařili. Za dveřmi se začali válet v záchvatu smíchu.

Další prázdninové dny probíhali různorodě. Po rozcvičce, která se skládala většinou z běhání pár koleček kolem místnosti a nějakých posilovacích cviků, se spolu Harry s Annien učili různá kouzla a ovládání svých schopností. Po několika týdnech se Harry naučil mistrovsky zvládat nitrozpyt a nitrobranu a díky tomu se s Annien mohli při vzájemném kontaktu očí bez problémů myšlenkami domlouvat. Naučil se ovládat metomorfágství, částečně oheň a zvládal vycítit jakoukoli magii. Ostatním obyvatelům domu přišlo divné, kam pořád mizí, ale vysvětlení, že chodí do knihovny a za Klofanem jim stačilo k tomu, aby si udělali mylný obrázek. Všichni si to vysvětlovali Harryho steskem po kmotrovi a sebeobviňováním za jeho smrt. Na obědě se vždy objevil buď ve výborné náladě, nebo katastroficky utahaný. Tohle už si nikdo vysvětlit neuměl, a když se to z něho snažili dostat, vždycky se jenom smutně, nebo tajemně usmál.
Annien každý večer někam mizela a vracela se až pozdě v noci nebo ráno. Když se ji na to Harry ptal, odbyla ho vždy slovy, že je to přísně tajné a až se k nim přidá, vše se dozví. Dva týdny před odjezdem ho začala učit i základy černé magie. Později zjistili, že má na tenhle druh magie docela talent a začali zkoušet i těžší kouzla. Celý zbytek prázdnin měl Harry napilno, protože ve svém volném čase hrál různé hry s přáteli, nebo se na Hermionin popud učil a dělal domácí úkoly. Díky nitrobraně, se mu povedlo skrýt vzpomínky na Siriuse hluboko ve své mysli, a proto se tím moc netrápil. Dokonce i noční můry už ho tolik neotravovali. Voldemort útočil jako šílený a záhadná Annien se přestala objevovat na bitvách. Kolem těchto prázdnin je pro nezasvěcené až moc tajemství a všechny spolu nějakým způsobem souvisí. Naštěstí pro osobu, která sebou tyto tajemství přináší, se ještě nikomu nepovedlo tu pomyslnou skládačku sestavit.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.