15. Šílenej blonďatej Malfoy

8. května 2010 v 13:50 | Nemesis
15. kapitola
Šílenej blonďatej Malfoy

Harry si za měsíc pobytu na Grimmauldově náměstí a cvičení s Annien výrazně zlepšil fyzičku. Nosil volná trička převážně v černé barvě, aby si nikdo nevšiml jeho vysportované postavy a nepojal nějaké podezření. Ginny se přestala při každém Harryho pohledu červenat a začala chodit s Deanem. Mladému Potterovi to nijak nevadilo. Měl ji rád jako mladší sestru, a ne jako partnerku.
Zbýval týden do konce prázdnin a Harry se společně se svými přáteli za doprovodu členů řádu vydal nakupovat na Příčnou ulici. Když vypadl z krbu, tak jak už je zvykem, skončil rozplácnutý na tvrdé zemi. Shodou okolností narazil do kouzelníka, který zrovna pobíhal po ulici a tak neznámí dopadl vedle mladého Pottera. Když se oba namáhavě zvedli, ani jeden se neubránil zděšenému výkřiku. "ááá…špinavej kříženeckej Potter!" křičel kouzelník. "ááá…šílenej blonďatej Malfoy!" Oplatil mu to Harry. Strhl se boj.
Přidávali se i další smrtijedi, kteří před příchodem řádu ničili ulici a ani Fénixův řád, který volal posily nezůstával pozadu. Dokonce k údivu všech přítomných se na bitvě objevila i všem známá a zároveň velice tajemná Annien. Poznali ji všichni. Ať už podle strany, za kterou se rozhodla bojovat, podle jejích provokativních urážek, nebo stylu boje. Všechno probíhalo hladce a Fénixův řád začínal pomalu, ale jistě vyhrávat. Harry používal většinou jednoduchá kouzla na úrovni pátého a šestého ročníku, ale občas, když se nikdo nedíval, nenápadně čaroval i černou magií. Nikoho zabít nechtěl, ale byl si jist, že pokud někoho pouze omráčí, jiný smrtijed svého kolegu bez mrknutí oka opět probere a dotyčný bude zase schopný boje. Zvolil kompromis. Smrtijedy buď těžce, nebo o něco lehčeji zraňoval. Nikdo, kromě jednoho páru černých očí si toho nevšiml.
Najednou se ozval křik. Harry se rychle vydal tam, kde čekal původce toho rozruchu. Málem se odporoučel k zemi, když uviděl, jak do Hermiony naráží červený paprsek z Luciusovi hůlky a ona dopadává k nohoum jiného smrtijeda. "Zabij ji!" poručil Malfoy neznámému smrtijedovi. "NE!" odpověděla rázně osoba, podle hlasu žena. "Monico, musíš se někdy naučit zabíjet a teď máš příležitost!" Vyštěkl Malfoy. Smrtijedka rázně zakroutila hlavou. "Dělej! Zabij ji! Vždyť je to jenom špinavá mudlovská šmejdka, která patří k těm krvezrádcům, křížencům a mudlomilům!" Křičel na ni dál smrtijed. Monice se zlostně zablesklo v očích. Ledově prohlásila. "Máš pravdu Luciusi! Někdy se musím naučit zabíjet a ta chvíle právě nastala…Avada Kedavra." Zasyčela. K překvapení všech přítomných vyletěl zelený paprsek na Luciuse, který stihl jen těsně uskočit. "Za tohle zaplatíš zrádkyně!" Vyštěkl nebezpečně dotyčný a seslal na ni Cruciatus. Monica jen stála a pozorovala přibližující se paprsek před sebou. Na poslední chvíli ji někdo strhl stranou a ona skončila na zemi vedle svého zachránce.
Neznámí s kápi na hlavě se zvedl ze země a ona přijala nabízenou ruku. Harry se křížku na krku a myslel na jedinou osobu. "Annien?" zeptal se. "Co je Harry? Momentálně nemám čas na pokec!" upozornila ho jmenovaná. "Můžeš přijít před krámek Olivandera?" zeptal se. Annien se chvíli rozmýšlela. "Až ty parchanty setřesu, dojdu tam!" Odpověděla a začala se opět věnovat otravným smrtijedům.
Po pár minutách už mířila ke dvou postavám v černých pláštích postávajících před obchůdkem výrobce hůlek. "Co jsi potřeboval, Harry?" Zeptala se a úplně ignorovala Monicu, která stála po Harryho boku. "To je Ha…" dál se nedostala, protože jí Harry okamžitě políbil. Dotyčná se neodtáhla, ale vychutnávala si ten něžný polibek. Annien se na to dívala dost překvapeně a zároveň pobaveně. Když se Harry od Monicy odtáhl, poznamenal. "To jsem se naučil od tebe, Annien!" Pak se opět otočil na mladou smrtijedku. "To jméno na veřejnosti NIKDY nevyslovuj." Vysvětlil jí tiše. Ona jen přikývla a usmívala se od ucha k uchu. Nenápadně stiskl přívěšek na krku a začal se s Annien domlouvat myšlenkami. "Co kdyby jste jí vzali do toho tvýho pomatenýho spolku?" zeptal se a sledoval Annien, která začínala být naštvaná. "Pokud se ti můj, jak ty říkáš pomatenej spolek nelíbí, tak si zůstaň u Brumbála a já už s tebou nechci mít nic společnýho! Jí to klidně nabídnu, ale člověka, který mnou a mým pomateným spolkem pohrdá nechci mít ve své blízkosti. Klidně si zůstaň u těch šílených ptáků, mě to ani v nejmenším nevadí!" odpověděla mu ledově. Věděl, že přestřelil. Ona doufala v to, že se k nim přidá a tohle brala jako zradu. "Jsi idiot a arogantní rozmazlenej fracek, Pottere!" vyštěkla na něj. "A ty zase namyšlená, šílená Blacková!" oplatil jí to Harry. Annien si odfrkla ukončila spojení. Vzala Monicu za ruku a přemístila se s ní neznámo kam.
Harrymu stekla po tváři osamělá slza. Tohle jí říct nechtěl. Měl jí hrozně rád. Ona mu vynahrazovala Siriuse a rodiče, ale chovala se k němu jako k příteli, nepovažovala ho za dítě, které nesmí nic vědět. Štvalo ho, že mu tajila kam odchází, ale chápal to. Ona nemůže vědět, jestli by to ihned nešel vyslepičit Brumbálovi. Nemůže vědět, jestli by ji nezradil a zůstal věrný. Mrzelo ho, jak se k ní zachoval, ale ona taky nemusela hned tak vyjíždět. Nemyslel to vážně. Jen si z ní dělal srandu a přehnal to. Chtěl by vrátit čas a zachovat se jinak.
Pomalým krokem se odploužil až na bojiště. Nevypadalo to zas tak zle. Procházel kolem pár zraněných smrtijedů a zastavil se až u Remuse. Společně se přemístili před Grimmauldovo náměstí a Harry byl společně se svými přáteli vyhnán do svého pokoje, protože v kuchyni začínala porada. Mladý Potter místo toho aby zamířil do svojí ložnice, došel do třetího patra k obrazu hada a potom co vešel do tajné části domu Blacků zamířil do místnosti na odposlouchávání.

Annien seděla na gauči v letním sídle Blacků a se smutným výrazem na tváři se dívala do plamenů v krbu. "Krvezrádcům se nedá věřit!" Poučoval ji jakýsi Sebastian Black. "On není krvezrádce, Sebastiane! Má svůj názor a ten je prostě jiný než tvůj, vadí ti to moc?" vyštěkla na Blacka. Ztišila hlas. "Neměla jsem na něj tak vyjíždět." Pak uslyšela v hlavě něco jako alarm. Ptáci svolávají poradu. Ušklíbla se. Sešla do podzemí a vlezla do odposlouchávací místnosti. Posadila se do křesla a zadívala se na obrazovku, která se táhla přes celou stěnu.

Brumbál usedl do křesla a se zamyšleným výrazem pohlédl na členy řádu, sedící na židlích v kruhu v kouzlem zvětšené místnosti. "Dnešní útok proběhl bez problémů. Nikdo z naší strany nebyl zabit a jen pár členů bylo zraněno. Dokonce se na bitvě objevila i námi hledaná mocná kouzelnice,…"

Při těchto slovech dostala Annien společně s Harrym ukrutný záchvat smíchu. Tu jejich mocnou kouzelnici měli celé prázdniny přímo před nosem a ono už se jim po ní stýskalo. Zašklebila se Annien. Tak tohle je nářez! Annien - Mocná a pohřešovaná kouzelnice. Smál se dál Harry.

"…která si nechává říkat Annien. K našemu nesmírnému překvapení se na bitvě objevil i druhý tajemný kouzelník, který zachránil nám neznámou smrtijedku, o které víme jen to, že její křestní jméno je Monica a s Luciusem Malfoyem mají nějaký hlubší vztah…"

Až se Monica probudí tak jí musím pořádně vyzpovídat. Zašklebila se Annien a dál poslouchala Brumbála.

"…Vyhlásíme pátrání po slečnách Annien a Monice…a taky po tom neznámém kouzelníkovi."

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.