16. Barbie a NKÚ

8. května 2010 v 13:59 | Nemesis
16. kapitola
Barbie a NKÚ

Druhý den ráno se Harry probudil před sedmou hodinou ranní. Byl zvyklí takhle vstávat, protože v tuhle dobu začínali každý den s Annien rozcvičku. Vykonal nějakou tu ranní hygienu a pozorně si prohlédl svůj odraz v zrcadle. Místo brýlí už nějaký ten čas nosil kontaktní čočky, ke kterým ho donutila Annien. Na otázky typu proč je nosíš a kde jsi k nim přišel, odpovídal, že jsou při boji užitečnější a koupili je společně s Hermionou. Harrymu se to nejdříve příčilo, ale nakonec dovolil, aby mladá Blacková jeho kamarádce trošku pozměnila paměť.
Měl teď delší černé vlasy, které mu za prázdniny nepřirozeně rychle vyrostli. Zasvěcení věděli, čím to je a ostatní se s tím také moc netrápili. Komu by záleželo na nějakých vlasech, že? Občas je nosil stažené do krátkého culíku, na což paní Weasleyová reagovala povzdechem a slovy "To máš určitě od Charlieho."
Pár pramenů jeho temně černých vlasů mu spadalo do obličeje a dokonce i Hermiona, která už byla nějakou tu dobu zakoukaná do Rona musela uznat, že Harry vypadá opravdu dobře.
Už jsem jako holka! Ušklíbl se po deseti minutách pozorování se v zrcadle.
Vzal si volné bílé tričko, které alespoň částečně skrylo jeho vypracovanou postavu a černé kalhoty s páskem stejné barvy. Oblečení po Dudleym, Annien podle nějaké knížky pro domácnost přeměnila na rohožky, utěrky a dokonce se jí povedl vykouzlit i jeden docela přijatelně vypadající ručník. Jednou Harryho poslala do mudlovského obchoďáku samotného
a zatím se za něj na ústředí vydávala, ale když po třech hodinách nakupování přišel s jedním tílkem, usoudila, že chlapy jsou na tohle úplně nemožný. Od té doby mu oblečení vybírala zásadně ona osobně a podle toho to taky vypadalo. I Harrymu se ty "Hadry od Annien" jak to nazval, celkem líbili. Přestal se zabývat módou a seběhl po schodech dolů do přízemí. Otevřel dveře do kuchyně a prolétl ji pohledem. Sedělo tu několik členů řádu, včetně Snapea. Společně s ním si věnovali nenávistný pohled a myšlenkový pozdrav "Vypadni odtud, Pottere!" "Taky tě miluju Snape!". Na hlas řekl jen "Dobrý ráno!" a s ďábelským úsměvem se vydal do holčičí ložnice.
O pár minut později, uslyšeli obyvatelé kuchyně šílený výkřik a dveře rozrazil mladý Potter. Chvíli se rozhlížel po pokoji, když uslyšel s chodby Ginnin hlas. "Pottere, ty uvidíš! Ještě se rád schováš Snapeovi pod sukni!" zavřískala a vtrhla do kuchyně. Harry na její radu bleskurychle zaplul pod Snapeovu židli a sledoval scénu kolem sebe. Uprostřed pokoje stála rozzuřená Ginny v baletní sukýnce s lízátkem v ruce a vlasy přebarvenými na blond. Vedle ní rozzuřeně podupávala Hermiona s růžovou mašlí ve vlasech a stejně barevnou minisukní. I ona se tvářila jako bůh pomsty. V kuchyni propukl hurónský smích. Většina členů řádu se klátila smíchy a dokonce i Snapeovy cukali koutky. Jen se nesměj netopýre! Na tebe taky jednou dojde! Ušklíbl se Harry a pokusil se nenápadně projít kolem dvou čarodějek, které teď ze všeho nejvíc připomínali panenky barbie. "Tady je! Na něj!" Zakřičela Hermiona a ukazovala na mladého Pottera, který se co nejnápadněji přibližoval ke dveřím ven z kuchyně. Ty mu ale zahradili dvě kamarádky. "Kampak, kampak, hošánku? Párty ještě neskončila!" Usmála se sladce Ginny. Harry na ni vystrašeně vykulil oči a přiskočil ke Snapeovi. Vytáhl mu z hábitu letax, kterého si všiml nedávno a hodil ho do plamenů. Zamumlal "Bradavice" a pohltili ho zelené plameny.
Uviděl před sebou mihnout se několik krbů a připravoval se na náraz. Spatřil před sebou Brumbálovu pracovnu plnou lidí. Stála tu v první řadě profesorka McGonagalová a Moody, s připravenými hůlkami k boji. Vyletěl z krbu a přistál zrovna na své profesorce přeměňování. Rychle zamumlal něco jako omluvu a vyběhl ven z pracovny. McGonagalová se ani nestačila zvednout a přistálo na ní něco neidentifikovatelného, oblečeno v růžové. Toto neznámé bylo o chvíli později označeno za Ginny a rychle to uteklo z dosahu krbu, odkud vyletěla Hermiona a stejně jako její dva kamarádi zalehla svojí profesorku. Rozzuřeně se zvedla a společně se svou teď už blonďatou kamarádkou vylítla ze dveří. Asi deset minut Harryho hledali po hradě, ale pak to vzdali.
Šourali se k Brumbálově pracovně, když Hermiona dostala spásný nápad. "Pobertův plánek!" vykřikla a rozeběhla směrem k nejbližšímu letaxovému krbu. Ani jedna netušila, že je pozoroval pár smaragdově zelených očí.
Harry nasadil svůj přímo ďábelský úsměv a představil si, jak vypadá jeho nejlepší kamarád Ron Weasley. Sundal si brýle, trochu pozměnil oblečení a rozběhl se za dívkami. Doběhl je až u Brumbálovi pracovny, kde se ty dvě marně snažili uhádnout heslo. Připlížil se ze zadu k Hermioně a chytl jí za pas. Ta chtěla začít křičet, ale Harry v podobě Rona ji umlčel polibkem. Když jí došlo, kdo ji líbá, polibek mu opětovala a úplně zapomněla na jejich obecenstvo, které se momentálně skládalo s Ginny, Moodyho, Brumbála a dalších pár Bradavických profesorů. Po chvíli se Harry odtrhl a vykuleně se podíval na všechny přítomné. V duchu si nadával, co to zase ztropil za poprask. Tohle děvkaření mám od Annien. Ušklíbl se. A tenhle velice zábavný smysl pro humor taky. Usmál se Hermionu, ušklíbl na Moodyho a proběhl stále otevřeným průchodem do pracovny. Z kapsy vyndal zbytek letaxu od Snapea a zašeptal "Grimmauldovo náměstí 12".
Úplně zapomněl, že stále vypadá jako Ron Weasley a tak si v krbu, což bylo dost nepohodlné nandal kápi, kterou mu poskytl jeho kouzelný plášť, který nosil stále u sebe. Na ústředí vypadl z krbu a jako vždy se rozplácl na zemi. Všichni přítomní byli tak překvapení a vyděšení, že ho ani nezadrželi, když utíkal pryč z kuchyně. Cestou stihl porazit skříň s talíři a přerazit se o Snapeovo černý plášť. Vyškrábal se na nohy a v mžiku byl pryč. Žádný z kouzelníků v místnosti se nestihl vzpamatovat a z krbu vypadla červenající se Hermiona a Ginny v záchvatu smíchu. Díky nim se začala smát celá kuchyň, protože jejich vzhled byl opravdu k popukání.
Grangerová se rychlostí blesku vyřítila z kuchyně, což byl pro obyvatele Grimmauldovo náměstí další důvod ke smíchu. Z krbu postupně vylezli i Brumbál, Moody a McGonagalová. "Neproběhl tady náhodou pan Weasley?" zeptal se pobaveně ředitel. "Ne, jen nějakej maník s kápí na hlavě, kterej nám stihl zbořit půlku kuchyně a ještě si rozbít hubu." Odpověděl mezi dalším přívalem smíchu Charlie Weasley, který před chvíli přicestoval z Rumunska. Nikdo z přítomnách neunikl dalšímu záchvatu smíchu a to dokonce ani Moody se Snapem.
V tomhle stavu je našel Harry, již ve své normální podobě a zatvářil se jako neviňátko. Z chodby se ozval hluk a mladý Potter stačil jen těsně uhnout, než se rozrazili dveře a dovnitř vstoupili dvě "barbie". "Pottere! Okamžitě zruš to kouzlo, nebo se neznám!" Vyjekla na Harryho Ginny stále s lízátkem v ruce. "Copak mi uděláš? Zadusíš mě lízátkem, nebo uškrtíš mašličkou?" Zeptal se provokativně Harry. Ginny se neudržela a vlepila mu pořádnou facku. "S takovýmhle přístupem budeš růžová, dokud tě toho nezbaví sám Voldemort!" Zakňučel Harry. "Opravdu? Pročpak?" Optala se naštvaně Ginny. "Protože zde přítomným pohrozím cruciatusem!" Odpověděl vážně Harry. "Jak by takový nebelvírský hrdina mohl použít na někoho cruciatus?" Zeptala se pobaveně. "Nó, to je jednoduchý. Prostě vezmeš hůlku, namíříš ji na svojí oběť, máchneš s ní a řekneš crucio…a mimochodem už jsem jí zkoušel." Dokončil s úšklebkem Harry. Všichni přítomní vykulili oči. "N-na k-koho?" Zakoktala zrzka. "Na tu couru Lestrangeovou." Odpověděl mladý Potter lhostejně a vypařil se z kuchyně. Ty dvě zanechali myšlenek na pomstu a zabývali se tím, co se teď vlastně dozvěděli.

Když je paní Weasleyová zavolala na oběd, všichni Harryho probodávali zamyšlenými pohledy. Ten si jich nevšímal a poklidně jedl své kuře s bramborami. Dostavil se i Brumbál, který předal s "menším" zpožděním našemu triu NKÚ. Hermiona se potom vrhla, jako lev po kusu masa a Ron s Harry si to s nejistými pohledy také později vzali. Jejich kamarádka nasadila soustředěný výraz a rozlepila obálku. Zašklebila se a začala lítat po celé kuchyni "Mám všechny! MÁM VŠECHNY a…jsem prefektka!!" Harry se jen usmál zakroutil nad tím hlavou. Ušklíbl se na Rona, který se důležitě podíval po všech přítomných a s úsměvem jim oznámil "šest!" Zraky všech přítomných se stočili na Harryho, který pomalu rozlepil obálku a přelétl papír očima.

Bradavická škola čar a kouzel
Zkoušky náležité kouzelnické úrovně

Vyhovující hodnocení:
Vynikající
Nad očekávání
Přijatelné

Nevyhovující hodnocení:
Mizerné
Hrozné
Troll

Pan Potter byl hodnocen následovně:

Astronomie: P
Péče o kouzelné tvory: V
Kouzelné formule: N
Obrana proti černé magii: V
Jasnovidectví: M
Bylinkářství: N
Dějiny kouzel: H
Lektvary: N
Přeměňování: N

S radostí vám oznamujeme, že můžete dále studovat na Bradavické škole čar a kouzel.

Ušklíbl se a zvedl hlavu. "Nó…mám…" Protahoval to. "SEDM!" vykřikl šťastně a všichni tři začali po kuchyni tancovat jako blázni. Přítomní jim pogratulovali a společně se rozhodli, že na druhý pokus nakoupí na Příčné ulici. Tentokrát jim Brumbál poskytl přenášela a sám začal odpočítávat. "Tři, dva, jedna, teď." Přenášelo s asi dvaceti lidmi, z čehož deset jich mělo neviditelné pláště zmizelo z budovy ústředí a objevilo se v jedné zapadlé uličce na Příčné ulici. Harry a Hermiona, která na sobě měla černý plášť, aby nebylo vidět to krásné růžové oblečení, kterého se nemohla zbavit, se vydali společně s Remusem a Kyngsleym nejdříve do knihkupectví.
Oba si nakoupili požadované učebnice pro šestý ročník a pak se rozdělili. Hermiona si prohlížela něco o runových kouzlech, ale Harryho to táhlo někam jinam. Procházel kolem regálu s knížkami o černé magii. Z té ale nic kupovat nechtěl, protože by se to Fénixům asi moc nelíbilo a on měl knih o ní dostatek na Grimmauldově náměstí. Tam jimi byla knihovna přímo zahlcena.
Zastavil se u útočných kouzel z bílé a černé magie. Už si chtěl nějakou prohlédnout, když za sebou ucítil nepatrné množství magie. Zaměřil se na to a hořce se ušklíbl, když zjistil, že ho sledují dva kouzelníci v neviditelných pláštích. Předtím od něj museli být daleko, protože magii plášťů necítil, teď ale cítil, že stojí nejvíce metr od něho. "Sundejte si ty neviditelné pláště! Nemám rád, když mi někdo kouká přes rameno!" Vyjel na ně ostře. Kolem Harryho se rozvířil vzduch, ale nic jiného se nedělo. Cítil jejich přítomnost. Na protest si sedl na zem a naštvaně jim oznámil. "Dokud si ty pláště nesundáte, tak se odtud nehnu." Chvíli koukal někam do prázdna, když do jeho zorného pole vešla Hermiona. "Harry, co to tu děláš?" Optala se překvapeně. Harry pokrčil rameny. "Čekám, až si moje osobní garda sundá neviditelné pláště." Obeznámil ji a dál koukal do prázdna. Harry se zaměřil na množství magie kolem sebe a ucítil jí podstatně více než předtím. "Už jsou tu čtyři. Dva přišli s tebou." Prohlásil klidně. Mia se popuzeně podívala někam před sebe. "Že se nestydíte, lézt mi pořád za zadkem." Vynadala jim a sedla si vedle Harryho. Začali si povídat o všem možném i nemožném, ale tak potichu, aby neměl žádný člen řádu možnost to slyšet. Nebylo to ani tolik kvůli tomu, že by si povídali o něčem tajném, ale chtěli svoji eskortu pořádně naštvat.
Hermiona s Harrym tam takhle seděli asi už dvacet minut a Fénixové neslyšeli nic, kromě častých záchvatů smíchu. Momentálně se bavili tím, že hádali, kdo z členů řádu u nich má hlídku.
Jejich výměnu názorů přerušili kroky. Oba svorně zvedli hlavy a podívali se na přicházející postavu. Několikrát uslyšeli spadnutí knížek na zem a tupé rány do podlahy. Ze stínu vyšla Ginny. "Co tu děláte?" Zajímalo jí. "Čekáme, až si ty maníci před námi sundají neviditelné pláště." Obeznámila ji Hermiona. "Jo a mimochodem…za tebou jdou taky dva. Jeden z nich je Tonksnová a druhý…Moody." Ušklíbl se Harry na Ginnin překvapený výraz. "A já jsem se divila, proč se všechny věci kolem mě boří." Poznamenala zrzka a všichni tři se rozesmáli. Přisedla si k nim a začali si povídat ve třech.
Z velice zajímavého rozhovoru o Snapeovy je vytrhl hlas Remuse. "Co tu vy tři proboha děláte?" Vyjekl. Harry se ušklíbl a podíval se vlkodlakovi do očí. "No…zkus říct těm šesti idiotům před námi, ať si sundají neviditelné pláště. Možná, že tebe poslechnou raději než mě." Poradil mu. Remus se nezmohl na slovo a překvapeně se díval na Harryho. Jak na to přišel? Vrtalo všem přítomným hlavou. "Moody." Oslovil postaršího bystrozora mladý Potter. "Řekněte svým kolegům, ať si sundají ty pláště, protože už mě to dost štve." Nis se nestalo.
"Je tam Moody, Tonksnová, Weasley, Kopál, Johnesová a Dóže." Ozval se mu v hlavě hlas, který moc dobře znal. "Odpuštěno?" Optal se. "Odpuštěno." Odpověděla Annien. Harry se ušklíbl a podíval se někam do prázdna. Zasalutoval a všichni si o něm pomysleli, že se zbláznil. "Pan Moody, Weasley, Kopál, Dóže, paní Johnesová a slečna Tonksnová…sundat neviditelné pláště…teď." Přikázal jim vážně. Ti se rozhodli, že skrývat se už nemá cenu a jako jeden muž si stáhli neviditelné pláště. Harry, Ginny a Hermiona se neubránili záchvatu smíchu, protože pohled na šest značně vykolejených kouzelníků byl opravdu božský. "Jak jsi na to přišel?" vyštěkl Moody, který byl opravdu naštvaný, že takový malý spratek prohlédl jeho vynikající maskování. "To jenom větříček." Uklidňoval ho s úsměvem Harry. Kouzelníci znalí mudlovské pohádky se opět začali smát a ostatní, včetně Moodyho je nechápavě pozorovali. Harry nenápadně ke svým knížkám přidal i nějaká ta útočná kouzla a po zaplacení se vydal, teď už opravdu jen s Hermionou a doprovodem skládajícím se z Remuse a Kyngsleyho pro přísady do lektvarů. Taky nebral něco navíc a vydali se pro hábity. Zbytek nákupu proběhl bez problému a všichni se víceméně spokojení vrátili na ústředí. Dokonce Ginny z Harryho vymámila i proti kouzlo na barbie obleček. Nikdo netušil, že mezitím, co většina dětí usínala, Harry si společně s Annien připíjel na zdraví.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tončí | Web | 8. května 2010 v 14:06 | Reagovat

AHOJKÝÝÝÝ
PROSÍMTĚ KLIKNEŠ NA TENTO ODKAZ??
JE TO STRAŠNĚ DLLEŽITÉ!
MOC  MOC DĚKUJUUU

http://soutez.kinotip.cz/penize.php?id=43

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.