21. Černokněžníci

8. května 2010 v 18:14 | Nemesis
21. Kapitola
Černokněžníci

O několik mil dál stál na zpustlém náměstíčku jeden starý dům, skrz na skrz prolezlý černou magií. Z kuchyně se po celém domě ozýval smích dvou lidí, kteří si zrovna Fernetem připíjeli na zdraví. "A na Brumbále!" Zvolal jeden. "Na Bradavice!" Přidal se druhý. "Na Poberty!" "A na Snapea!" "Na McGonagalku!" "Na Hagrida!" "Na griliášový hrudky!" "Na vítězný bitvy!" "Na smrtijedy!…počkej na smrtijedy? To jsou ty maníci v maskách?" Optal se přiopile Remus. "Jo! To jsou oni!" Potvrdil Bill Weasley. "Víš co já o nich vím?" Pošeptal vlkodlak. Bill rázně zakroutil hlavou. "Oni vraždí mudlomily, nebo jak jim říkají!" Bill se zasmál. "Dobře jim tak!" A nalil si další skleničku. "Hele Reme, dáme si soutěž, jó?" Jmenovaný přikývl. "Takže odteď, kdo vymyslí nejvíc mudlomilů…Brumbál" "Potter" "Snape" "McGonagalová" "Malfoy" "Malfoy? To je blbost!" Vyvrátil to mladý Weasley. "Není! "Je!" "Ukončuji tuhle nesmyslnou debatu a dalším mudlomilem je…Volďas!" Zavrčel naštvaně Lupin. "Volďas? To jméno už jsem někde slyšel." Přemýšlel Bill. "Jasně, že jsi ho slyšel! To je takovej ten humanista!" Potvrdil mu to vlkodlak "Jo, ták. To je ten co…" Přerušilo je zaťukání na okno.
"Nevíš kdo to je?" Optal se vystrašeně Bill. Remus pokrčil rameny a opatrně otevřel dveře. Namířil hůlkou někam do neznáma a zařval na celý barák. "Do střehu, vy fakani!" "Reme, podívej!" Ukázal Bill za okno, kde seděl hnědý sýček. S menšími problémy mu odmotal z nožky
dopis a začal číst nahlas.

Vážený pane Lupine!

"Hele, není to pro tebe?" Optal se zvědavě mladý Weasley. Remus mu to vytrhl z ruky a začal číst.

Vy, jakožto opatrovník pana Harryho Pottera by jste měl být seznámen s jeho přestupky proti školnímu řádu.

Dne 1. září byl panu Harrymu Potterovi udělen školní trest za nedovolené navštěvování míst kde není dovoleno navštěvování.
Dne 2. září byl panu Harrymu Potterovi udělen školní trest za nedovolené vymáhání školního trestu.
Dne 2. září byl panu Harrymu Potterovi udělen školní trest za nedovolené dovolování si na školní zaměstnance.

Závěrem bych chtěl říct, že je pan Harry Potter nejvychovanější žák z Bradavické školy čar a kouzel

A. P. W. B. Brumbál
Ředitel Bradavické školy čar a kouzel

"Asi jsi dostal školní trest, hochu." Okomentoval to Bill. "Myslíš, že bych si dovolil nedovoleně dovolit na zaměstnance školy." Optal se Remus. "Asi ne." Zasmál se Bill a pak oba vyprskli smíchy. "Nechceš si přečíst i ten druhej dopis?" Vlkodlak se zamyslel. "Radši ne." A oba se sklátili na zem v záchvatu smíchu. "Nepojedeme na výlet do Prasinek?" Navrhl Bill. Remus vesele přikývl, a tak se oba odletaxovali i s Fernetem do hostince u Prasečí hlavy.

Zablesklo se a tři kouzelníci v černých pláštích s kápěmi zakrývajícími obličeje se objevili v oranžově vymalované místnosti. Harry to tu okamžitě poznal. Letní sídlo Blacků. Prošli chodbou kolem mnoha portrétů a posadili se v obývacím pokoji. Jakmile si Harry sedl do křesla křesla, ucítil díky své moci, jak na něj zezadu letí nějaké kouzlo z šedé magie. Bleskově se sehnul, aby ho netrefilo a vyslal vlastní kouzlo někam do neznáma. Monica takové štěstí neměla a hůlka jí vylétla z ruky. Otočila se a pohledem vyhledala postavu zahalenou v plášti. Přešla až k ní a vrazila jí pořádnou facku. Pak si vzala zpátky svojí hůlku a odešla si sednout vedle Harryho. "Uregene, Matthewe! Co to mělo znamenat?" Vyštěkla na dvě postavy Annien. Ti se zašklebili. "Uvítání!" Odpověděli dvojhlasně a jako jeden muž si sundali pláště. Každý usednul z jedné strany k malému kulatému stolku.
Harry si oba muže pořádně prohlížel. Jeden z nich měl hnědé, elegantně rozcuchané vlasy, modré oči s nádechem do fialova a jednu náušnici. Podle vyprávění, by odhadl tohoto muže na Matthewa. Měl vysportovanou postavu a byl vysoký asi tak metr osmdesát. Oblečený v džínech a šedé košili. Za páskem měl připevněné nějaké ty hračičky. UZI, Glock 17 a Colt M16A1.
Druhý muž byl o něco menší. Na první pohled ho Harry označil za upíra. Na bledé tváři ho okamžitě upoutali onyxově černé oči. Byli naprosto stejné, jako měla Monica. Jestli tihle dva nejsou příbuzní, tak já jsem panenka Marie. Ušklíbl se Harry a dál se zaměřil na vzhled upíra. Měl černé vlasy s červeným melírem, dlouhé na ramena. Přes celou tvář měl jizvu. Černý plášť s červenými lemy částečně zakrýval černé tričko a kožené kalhoty. Na pásku měl připevněnou dýku, Revolver a pouzdro na hůlku. Uregen. Pousmál se Harry.
"Takže Uregene, Matthewe, tohle…" Ukázala přitom na Harryho. "…je Harry Potter a tohle je Monica." Vyvolený se zašklebil a jeho kamarádka se nejistě usmála. "Harry, Monico, tohle je Uregen de Wild…" Ukázala na upíra. "…a tohle je Matthew Growen." Čtveřice se navzájem rentgenovala pohledem. Nakonec se všechny pohledy ustálili na Harrym. Ten na kouzelníky zavrčel. "Nechcete rovnou fotku?" Uregen se ušklíbl. "Ty asi nemáš rád přílišnou pozornost, co?" Harry protočil oči v sloup. "Předem vás upozorňuji, že nejsem žádný exponát z muzea, ale jenom jeden šílený kouzelník, který bohužel v jednom roce porazil hadího ksichta." Matthew se zasmál. "Můžu se s tebou vyfotit?" Optal se nadšeně. Harry zakňučel. "Kam jsem se to dostal?" Monica ho objala. "Holt nemůžeš mít všechno." Oznámila mu.
Harry se zakabonil. "Nevím jistě, proč tady jsme, ale asi to nebude kvůli tomu, abychom probírali mojí slávu, ne?" A otočil se na Annien. Dotyčná zakroutila hlavou. "Takže, náš milý hadí ksicht, se rozhodl zase otravovat pokojné černokněžníčky, jako jsem já a vy." Ukázala na Uregena a Matthewa. "Tentokrát, někde vyhrabal legendu o čtyřech přívěšcích, které mají neuvěřitelnou moc. Prý byli stvořeny čtyřmi zakladateli Bradavic k tomu, aby se našel někdo, kdo se až svět propadne temnotě vrátí do minulosti a změní ji. Bohužel, je tato legenda pravdivá. Opravdu existují čtyři přívěšky a my nesmíme Voldemortovi dovolit, aby je našel. Myslím, že zatím žádný nemá, ale my na tom nejsme o nic lépe. Volďasovi, jakožto dědicovi Salazara Zmijozela, stačí jen Salazarův přívěšek, aby se mohl vrátit do minulosti a dělal tam menší změny. Jakmile by ale získal všechny čtyři, myslím, že si dovedete představit, co by mohl v minulosti všechno změnit. Například zabít Brumbálovi rodiče, tvoje rodiče…" Kývla na Harryho"…a měl by postaráno o své dva největší soky. A proč to nepřenecháme Fénixovu řádu? Protože my s nimi spolupracovat nechceme. My nezastáváme Brumbálovi názory, protože jsou neproveditelné. Jak Brumbál může chtít, aby se kouzelníci ukázali mudlům a žili s nimi v míru? To je nemožné. Vydrží to možná deset let, ale pak se mudlové vzbouří. Minulost se bude opakovat. Hony na čarodějnice, jejich upalování…to vše opět nastane. Brumbál a jeho geniální představy o světě, kde budou žít všichni lidí v míru. To se mu prostě NIKDY nepovede. My si můžeme vybrat. Buď se můžeme skrývat jako krysy a nebo můžeme být loveni jako divá zvěř. Je tu však i třetí možnost. Pokoříme mudly. Oni se nás budou bát a my jim vrátíme to, co jsme museli jako kouzelníci zažít v minulém století. Co vy na to? Chcete se stát otroky mudlů, být zalezlí někde ve stokách jako krysy, nebo si chcete žít jak se vám zachce?" Dokončila Annien svůj proslov a Uregen a Matthewem vesele přikyvovali, zatím co Harry a Monica zírali na blondýnku s otevřenou pusou.
"Můžu požádat o shrnutí?" Optal se nesměle Harry. Annien se ušklíbla. Ten to nikdy nepobere všechno. Máchla hůlkou a objevil se před ní nepopsaný pergamen. Máchla po druhé a podala ho Harrymu. Ten ho vykuleně začal číst nahlas.

Hlavní problém - Voldemort hledá čtyři přívěšky
Náš cíl - dostat přívěšky dříve než on
Hlavní otázka - proč nespolupracujeme s řádem?
Naše odpověď - máme jiný názor na věc než Brumbál
Náš názor na věc - pokoříme mudly
Brumbálův názor - ukážeme se mudlům a budeme s nimi žít v míru
Voldemortův názor - vymítíme všechny mudly a nečisté kouzelníky (cca. 90% populace)
Závěr - S Harry Potterem se vyhrává

Harry neschopen pohybu dál koukal s otevřenou pusou do pergamenu. "Co má znamenat ten závěr? S Harry Potterem se vyhrává?" Optal se. Annien se usmála. "Konstatování pravdy. Ať si vybereš jakoukoli stranu, máš obrovskou šanci vyhrát." Harry překvapeně zamrkal. "Proč?" "Proč? Jak jednoduchá otázka a jak těžko se na ní odpovídá." Povzdechla si Annien. "Harry, ty jsi dědic Godrica Nebelvíra a Nebelvír byl co? Jeden z největších kouzelníků minulosti. Kam se na něj hrabe nějaký Brumbál. Godric měl moc, o jaké se Brumbálovi ani nesnilo. Metomorfágství, ovládání živlů, schopnost vycítění magie, zvěromágství, kouzlení bez hůlky…a bylo toho víc! Ty jsi zdědil jen některé z nich, ale přesto máš teď šanci se mu vyrovnat. Pořád to nechápeš? Já jsem dědička Rowenny, ty Godrica. Víš jakou spolu máme šanci. Osud kouzelnické společnosti závisí převážně na tobě! Když se přidáš k Voldemortovi, nikdo jiný proti němu nemá šanci, ale když se přidáš k nám, šance jsou vyrovnané. Chápeš?" Harry nejistě přikývl. "Nechceš mi to…" "Ne, neshrnu ti to!" Přerušila ho Annien.
Harry si to všechno srovnával v hlavě. "Není to zrada?" Optal se. Annien se zamyslela. "Jak to vezmeš. Já bych to považovala jenom za menší změnu názoru." Odvětila. "Nechtěl tohle náhodou Grindewald?" Zeptal se. Blacková se ušklíbla. "Tohle chtěl Grindewald, ale šel na to trošku…řekněme…brutálněji." "Tak co, bereš?" Zajímal se Uregen. Přece jenom, mít na své straně slavného Harryho Pottera, není k zahození. Monica se usmála. "To beru!" A zvědavě se podívala, co na to říká Harry. Ten zrovna přemýšlel o všech pro a proti.
Když to přijmu, zradím Rona, Hermionu, Remuse. To nejde! - Vždyť ti Annien říkala, že to bude jenom malinká změna názoru. A koneckonců, vždyť se to nemusí ani dozvědět. Odpovědělo mu druhé já. Ty si myslíš, že když na bitvě budu stát proti nim, tak si toho nevšimnou? - Ne, nepoznají tě! A navíc, Brumbál by tě na bitvu nikdy nepustil. Tihle tě budou brát jako plnohodnotného spolubojovníka. - Ale jsou to černokněžnící! Těm se nedá věřit. - Tak se staneš jedním z nich. Uznej, nelíbilo by se ti to, snad? - NE! - Ale jo! Přiznej to! Přece jenom tě ta temnější strana láká, viď? - No, možná. - Tak vidíš! Přijmi to! - Ale to není správné! Jak můžeš chtít, aby pokořili mudly? - Kašli na mudly! Prostě se jim chtějí jenom pomstít, no. Ale představ si tu volnost co ti nabízí! Můžeš jít kdy chceš, kam chceš. Můžeš se pomstít Lestrangeové a jí podobných.
- To je pravda, ale ty nechceš stát na stejné straně jako tvoji rodiče a Sírius? - Siriuse sem nepleť! Pomstím ho! Lestrangeová bude trpět! - Už se chováš stejně jako Voldemort. - To není pravda! On vraždí nevinné, já chci jenom pomstu. - No, možná máš pravdu, ale budu mít podmínku. - Vidíš, že to jde.
Harry zvednul hlavu a ušklíbl se nad pohledy plnými očekávání, kterými ho propalovali všichni přítomní. "Beru to! Ale mám podmínku…vlastně dvě!" "Sem s nimi!" Vyhrkla Annien. "Zaprvé se zatím nikdo z mých přátel tohle nedozví a zadruhé my řeknete o sobě pravdu…přijímáte?" Optal se s úsměvem. "Beru!" Usmála se Annien. "Jasně!" Odsouhlasila Monica. "V každém případě." Přikývl Uregen. Pohledy všech přítomných se stočili na mračícího se Matthewe. Ten se následně uculil. "Platí." Jejich ruce spojilo červené světlo, které se po chvíli rozprsklo všude po okolí. "Co to bylo?" Optala se Monica zvědavě. "něco na styl neporušitelné přísahy." Odpověděl s úsměvem Uregen.
Povídali si asi do deset hodin večer. Převážně probírali smrtijedy, Voldemorta a Fénixův řád. Pak se bavili tím, že si Annien pomocí nějakých rodových kouzel, které se naučila z knihy Roweny z Havraspáru, přivolávali různé Bradavické spisy a přepisovali je. Byl mezi nimi i dopis pro Remuse, který jenom maličko pozměnili, dopis pro Doloros Umridgeovou, do kterého vmísili pár vulgarismů, výsledky NKÚ Draca Malfoye, které přepsali na samé "T" a taky osnovy přeměňování pro 6. ročník.
"Už by jste asi měli jít, aby to nikomu nepřišlo divné." Upozornil dva studenty upír. "Tak rozhlásí, že spolu chodí a myslím, že bude celé škole jasné, co spolu přes noc dělali." Zašklebila se Annien, která už měla docela dost vypito. "Už by jsi neměla pít!" Upozornil ji Uregen. Blondýnka se zatvářila, jako by jí uletěli včely. Pak si ale nalila další skleničku Whisky a společně s Matthewem si připili na černou magii. Uregen nad tím jen zakroutil hlavou a rozhodl se Monicu a Harryho sám doprovodit do Bradavic.
Harry, který se díky docela vysoké hladině alkoholu v krvi značně motal měl nyní duhové vlasy a zpíval si nějakou přiblblou písničku. Když se jim ho podařilo odtáhnout do přemisťovací místnosti, Harry vybafl na Uregena a Monicu. "Nejste vy dva příbuzní?" Dotyční se po sobě vyděšeně podívali. Chvíli se navzájem zvědavě prohlíželi, pak skočila Monica Uregenovi kolem krku. "Brácho! Jak to, že jsem si to neuvědomila dřív?" Upír byl nejdříve zaskočen její reakcí, ale pak jí obětí vřele opětoval. Nějakou dobu si povídali o všem, co se stalo, když se neviděli a Harry se vypařil zpět za Annien.
"Co ty tady, mladej?" Ušklíbl se Matthew podnapile a nabídnul Harrymu whisky. Ten jí vřele přijal a napil se rovnou z flašky. Nějakou dobu ještě popíjeli, když Matthew uznal, že má Harry moc velkou spotřebu. "Asi by jsi měl už jít do školy, protože jinak nám to všechno vypiješ." Upozornil ho. "Tak to ne! Jdi si tam sám!" Opáčil mladý Potter. "Neštvi mě! Jsem starší, a proto my připadá víc whisky, mladej" Zavrčel Matthew. Harry se naštval a odpochodoval pryč z místnost.
Zastavil se až v přemisťovací místnosti, kde zakopnul o něco na zemi. "Co to…" Zavrčel naštvaně, ale přerušil ho Moničin hlas. "Nebuď mě! Já chci ještě spát." Uvědomil si, že zrovna zakopl o svoji spolužačku. "Vstávej, kotě!" Zakřičel jí do ucha. To jí i Uregena dokonale probudilo. "Jak jsi mě to nazval?" Optala se výhružně. "Nech mě chvíli přemýšlet!...Ještě chvíli!...no jasně! KOTĚ!" Usmál se. "Kolik jsi toho vypil?" Nadhodila pobaveně. Harry se na ni uraženě podíval. "Já a pít? Co si o mě myslíš, kotě?" Zvýšil hlas. "Monico, musíme ho nějak dostat do Bradavic a hlavně nepozorovaně!" Upozornil jí upír. Jmenovaná přikývla a otočila se na Pottera. "Harry, chyť se mě a společně se přemístíme do Prasinek." Vysvětlila mu. Jmenovaný jen pobaveně zakroutil hlavou, zablesklo se a zmizel. "On se umí přemisťovat stejně jako Annien." Vyjekla překvapeně Monica. Uregen jenom s úsměvem přikývl, ale pak ztuhl. "Monico, musíme za ním! V tomhle stavu by klidně zbouchnul i Lestrangeovou." Pak se oba soustředili na přemístění, ale nic se nestalo. "Jak to, že to nejde?" Optala se vyděšeně kouzelnice. "Protipřemisťovací bariéra." Vykřikl Uregen naštvaně a rozběhl se směrem do obýváku.
Když stanul mezi dveřmi, stočili se na něj pohledy obou kouzelníků. "Annien, díky tvé protipřemisťovací bariéře se nemůžeme přemístit pryč a Harry se teď potlouká někde po Prasinkách." Blacková se zamračila. "Tak odleťte letaxem." Oznámila jim. "Jaké je heslo k letaxu?" Zavrčel na ni Uregen. "Co já vím!" Usmála se Annien. "Určitě je to něco o Voldym a…" Vzpomínala. "…i…inteligentem?" Napadlo jí. "Slovo Voldemort a inteligent nemůže být v jedné větě." Odporoval jí zamračeně upír. "Tak ne. To druhý slovo bylo…i… IDIOT!" Zakřičela šťastně. Uregen přiskočil ke krbu a hodil do něj letax. "Voldemort je idiot. Hostinec U Prasečí hlavy." Řekl zřetelně a pohltili ho zelené plameny. Monica se spokojeně ušklíbla, ale pak se objevil problém. "Já nemám letax!" Křikla naštvaně.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.