30. Ame Noire

18. května 2010 v 20:58 | Nemesis
30. kapitola
Ame Noire

Monica vyšla se zbrusu novou hůlkou a úsměvem na rtech z obchodu pana Ollivandera. Rozhlédla se, ale Uregena nikde neviděla. Najednou se kolem ní seskupilo několik bystrozorů, kteří nesledovali jejího bratra při jízdě na popelnici. Co když Uregena chytili? Pomyslela si. Pak ale odhodlaně namířila hůlku na prvního bystrozora a vyslala na něj jednoduchou kletbu z černé magie. Bystrozor to sice schytal, ale na Nicu už letělo dalších pět kleteb. Bez větších problémů je zlikvidovala. "Přitvrdíme." Ušklíbla se. "Sectumsempra, Impedimenta, Electra, Arachnisortia, Sculpome." Vykřikla několik kouzel rychle za sebou. Tři z asi deseti bystrozorů tím vyřadila z boje. Na Příčnou se začali přemisťovat posily z ministerstva. Jde jich na mě víc než na Voldemorta z celou jeho bandou. Pomyslela si. Zkusila se přemístit, ale narazila na stejný problém jako její přátelé. "Přemisťovací bariéra." Prskla naštvaně. "Sakra!" Vyjekla, když jí nějaké kouzlo trefio do nohy. Boj se rozjel naplno. Monica se bránila dobře, ale přesila jedna proti třiceti cvičeným bystrozorům jí poznamenala. Vykryla nějaké kouzlo z Bílé magie, ale nestihla uhnout před nachovým paprskem, který ji trefil do prsou. Skácela se k zemi.

Mezitím, co Harry s Annien kupovali novou hůlku a Uregen s Monicou nakládali přísady do lektvarů v lékárně, Matthew Growen s Tanyou Tormentovou se přemístili před malý krámek v Obrtlé ulici. Vevnitř to vypadalo, jako by zde už dlouho někdo nebyl, ale stačily dvě slova a toto tvrzení bylo vyvráceno… "Ame Noire!" Křikl Matt někam do vzduchu. V rohu místnosti se objevila postava. Vypadalo to, jako by vyšla ze stěny a teď se blížila ke dvěma návštěvníkům. Když vyšla ze stínu, konečně si jí mohli oba pořádně prohlédnout. Mohlo jí být kolem třiceti. Měla černé vlasy dlouhé do pasu, hnědé oči silně obtažené tužkou a rty namalované rudou rtěnkou. Na sobě měla tílko s hlubokým výstřihem, minisukni a kozačky na vysokém podpatku.
"Šlapka" Okomentovala jí jedním slovem Tanya. V tu chvíli byla černovláska u ní. "Dej si pozor na jazyk, holka." Sykla jí u ucha. Pak se podívala na Matthewa. Ten jí zkoumavý pohled oplatil. "Vypadáš pořád stejně dobře, kotě." Usmál se. "Ty umíš pořád stejně dobře lichotit, brouku." Oplatila mu to. "A kdopak je tohle?" Ukázala na Tanyu. "Už sis konečně našel holku?" Zeptala se. Matthew se ušklíbl. "Co si o mě myslíš? Já a holku?...Tahle je z branže a mimochodem, jmenuje se Tanya." "Ame Noire, v překladu černá duše." Představila se čarodějka. "Ame, máš zboží?" Optal se Matthew. "Pro tebe vždycky" Odpověděla mu usměvavě a prošla zdí. Matt jí následoval a Tanya se ke zdi překvapeně přiblížila. Prostrčila tam ruku, nohu a nakonec prošla celá. Bylo to podobné jako přepážka na nádraží a na nástupišti 9/4.
Ocitli se v luxusně vybavené místnosti laděné do červeno-černé barvy. Podél stěn tu byli podstavce s různými zbraněmi od luků až po meče. Matthew se vrhnul k první vitrínce s meči a začal si je nadšeně prohlížet. Občas nějaký potěžkal, nebo s ním skusil pár pohybů, když jeden hodil po Tanye. Ta vyjekla, ale stejně meč obatně chytla. "Máš dobrej postřeh, kotě." Usmál se na ní sladce Matt a Tanya mu úsměv nejistě oplatila. "Jenom machruje, ale na ten svůj úsměv může mít všechny holky v okolí." Sykla jí do ucha pobaveně Ame. "Na co tolik zbraní?" Zeptala se Matthewa, když oparně pokládal na stolek uprostřed místnosti ke čtyřem mečům a třem dýkám nádherně zdobený luk. "Tajná akce." Usmál se tajemně. "Doufám, že máš prachy…i když, platit se dá i jinak." Usmála se na něj svůdně. "A co platba odpovědí? Bereš to ještě?" Navrhl kouzelník a dál okouzleně pozoroval nádherně vyzdobenou dýku. "Samozřejmě, ty máš jako vždy přehled o celém podsvětí, že?" Odtušila. "Jak jinak." Ušklíbl se Matt. "Dobře, máš vybráno?" zeptala se. Matthew přikývl.
Ame si prohlédla zboží, co si její zákazním vybral. "V tomhle se docela vyznáš." Podotkla. "Takže to bude 120 galeonů za čtyři meče, tři otázky za tři dýky a luk máš ode mě zdarma jako bonus, když mě pozveš na skelničku." Vyúčtovala to. Tanya se zamračila. Tři otázky? To se ho může zeptat na všechno. Doufám, že je spolehlivá. Matt přikývnul. "Beru, ale odpovědi se nikdo jiný nedozví." Zavrčel. "Že jsi to ty." Zašklebila se. Matt jí podal peníze a obezřetně si vzal ze stolku meče.
"Takže teď ty otázky." Povzdechl si. "To nejde! Nemůžeš TO jen tak prozradit." Vyjekla Tanya. "Ale copak? Bojíš se snad, že mě bude zajímat vaše společná noc?" Zasmála se Ame. "Já s ním nic nemám!" Zavrčela upírka naštvaně. "Fajn, ZATÍM s ním nic nemáš." Rezignovala Ame. "Tak chceš něco vědět, nebo ne." Ztrácel trpělivost Matt. "Samozřejmě, ale pod neporušitelnou přísahou." Rozhodla čarodějka. "Dobře." Syknul Matthew po chvíli přemýšlení a podal si s Ame ruku. "Matthewe Growene, přísaháš, že mi popravdě odpovíš na následující tři otázky?" Zeptala se. "Přísahám" Odpověděl Matt a jejich ruce spojilo zlatavé světlo, které se po chvíli rozplynulo.
Ame se ušklíbla. "Začneme…takže co tvoje společnice nechtěla abys mi říkal?" "Pravděpodobně něco o její spolužačce a jakémsi spolku, který vytvořila." Odpověděl Matthew po pravdě. "Jak se jmenuje ten spolek?" Zeptala se zvědavě Ame. "Nemá jméno." Zašklebil se Matt nad promarněnou otázkou. Čarodějka naštvaně zaklela. "Proč já se na to sakra ptala?" "Asi tě to zajímalo." Odpověděl jí na to Matt pobaveně. "Na to jsem se neptala tebe." Sykla, pak ale naštvaně kopla do zdi. "Do prdele!" Vykřikla. "To ti to vyšlo pěkně levně, Matthewe." Prskla. "Nechceš ještě něco? Nabízím skřetí práce, práce elfů. Vše jenom za minimální cenu." Lákala ho. Věděla, že pro černokněžníka a obchodníka jako je on jsou to velice lákavé nabídky.
"Co přesně máš?" Zajímal se Matt, když si bral ze stolku dýky a luk. "Asi tisíc let stará dýka zdobená smaragdy, upírská práce. Říká se o ní, že nikdy nemine svůj cíl, ale neposlouchá jen tak někoho." Vytáhla z koženého pouzdra nádherně zdobenou dýku a hodila jí po Mattovi. Dýka však jako zázrakem změnila směr a ladně přistála před Tanyu. "Jsi upírka, bude tě poslouchat. Zkus jí." Vybídla Tanyu Ame. Tormentová zvedla dýku a hodila jí na terč pověšený na druhé straně místnosti. Zasáhla přesně do černého. "Co jsem říkala." Ušklíbla se Ame, když sundavala dýku z terče. "Tu bereme." Prohlásila upírka. Matt s Ame se na ní překvapeně podívali. "Ty už jsi taky přišla na chuť obchodování?" Zasmála se Ame a zakroutila hlavou.
"Dále tu mám…vrhací hvězdice, vyrobeny mudly v Rusku, vylepšeny Americkými kouzelníky." Vytáhla jednu hvězdici a přesně s ní zasáhla střed terče. "Nesou tak přesné jako dýka, ale když člověk umí…" Nedokončila větu a pobaveně se usmála nad okouzlenými pohledy svých dvou zákazníků. "Ty bereme." Rozhodl Matt a Ame se ušklíbla. "Dobře, co tu máme dál?...." "Myslím, že už by to stačilo, za chvíli by jsi taky mohla vědět i přesný počet Mattových milenek." Přerušila jí Tanya. Ame Noire se zasmála. "Za prvé si sám nepamatuje kolik jich měl a za druhé do tolika ani neumí počítat." Matthew na to jen něco zavrčel. Opět složili neporušitelný slib, tentokrát na čtyři otázky, protože zboží mělo podle Ame vysokou cenu.
"Takže Matthewe…ty jsi taky v tom spolku založeném její spolužačkou?" Zeptala se. "Jo." Odpověděl jednoduše Matt. "Co se v tom spolu dělá?" "Zatím se shánějí nějaké přísady do lektvarů, artefakty černý magie, nový hůlky a zbraně." Odpověděl. "Aha." Usmála se Ame. "Takže jsi tu pracovně…jak se jmenuje ta, co ho založila?" "Annien." Zavrčel Matt. "A celým jménem?" Matthew se zamyslel. To jí přece říct nemůžu. I když… "Lady Annien." Odpověděl. "Celým PRAVÝM jménem." Vyštěkla Ame. "Tolik otázek jsme si nedomluvili." Usmál se na ni sladce Matt a sbalil si dýku a hvězdice. "Nechcete ještě…?" Chtěla nabídnout čarodějka, ale Tanya ji přerušila. "Díky, ale už jsem vybavený." Ušklíbla se a prošla zdí ven z krámku. "Zítra v osm u oběšenýho tě zvu na skleničku za ten luk." Usmál se na ní ještě Matt a prošel za Tanyou. Tam na něj ale čekalo nemilé překvapení. Před krámkem ležela omráčená upírka u nohou asi třiceti bystrozorů a nějakých členů řádu. "Ještě se uvidíme, Brumbále." Sykl a přemístil se pryč, protože přemisťovací bariéra už vyprchala.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.