34. Ministerstvo kouzel

2. června 2010 v 17:54 | Nemesis
34. kapitola
Ministerstvo kouzel

V ministerském atriu se ozvalo tiché "prásk" a objevila se tam postava v černém plášti s kápí, který dokonale splíval s temným okolím. "Je tu někdo?" Ozvalo se podezřívavě z druhé části atria. Odpovědí bylo ticho. Bystrozor několikrát obešel sochu s rozsvícenou hůlkou, ale neznámá postava byla dobře skryta ve stínu. Vystrašený bystrozor zrovna procházel kolem jednoho temného koutu, když mu někdo zapíchl hůlku do zad. "Ani slovo!" Sykl neznámí a ministerský poslušně mlčel. Uslyšel tiché "Mdloby na tebe" a omráčený se zhroutil k zemi. Neznámí několikrát mávl hůlkou a byl převlečen do bystrozorské uniformy. K jeho upírskému vzhledu a černo-červeným vlasům se to vůbec nehodilo. Zamumlal tedy několik kouzel a stál tu místo něho hnědovlasý muž, vypadající tak na třicet, k nepoznání od toho, kterého zrovna omráčil. "Zatím to jde dobře." Ušklíbl se Uregen, vzal bystrozorovi hůlku a omráčeného ho schoval do nejbližší kanceláře.
Až teď měl čas podívat se po atriu. Byla tu tma, ale když zvedl hůlku nad hlavu, mohl si prohlédnout sochu, na které seděl na trůnu pohledný kouzelník a klaněl se mu vlkodlak, upír, skřet a kentaur. Uregen si znechuceně odplivnul. Příště jim to rozmlátím na cucky. Pomyslel si naštvaně a vydal se podél růžově vymalovaných zdí, z kterých se mu dělalo špatně k výtahům. Ta Umbridgeová to tady pěkně zřídila. Pomyslel si. Cestou potkal spící hlídku, nad kterou se jenom ušklíbl. Nastoupil do výtahu a ten se s hlasitým zarachocením rozjel.
"5. patro Oddělení bystrozorů." Ozvalo se a on vystoupil. Sice měl hledat Tanyu, ale podívat se do archivu bylo taky lákavé.
Tady na oddělení bystrozorů to docela žilo. Podíval se na svou jmenovku. Christian Cullen Stálo tam. S úšklebkem prošel kolem několika bystrozorů, kteří mu nevěnovali žádnou pozornost a až na konci chodby objevil archiv. Bohužel neměl klíč, tak zašeptal "alohomora" Dveře se ani nepohnuli. Sakra, jak bylo to kouzlo od Annien… Přemýšlel. Concnne…ne…consesncio…taky ne…už to mám, concenssio alohomora. Ušklíbl se a tiše zopakoval formuli. Dveře se z lehkostí otevřeli a Uregen se usadil do nejbližšího křesla. "Jsem bystrozor a odsuzuji vás za vraždu deseti mudlů na deset let v Azkabanu." Pitvořil se pobaveně. "Přísahám, že budu vždy sloužit své vlasti." Prohlásil s hranou vážností. Pak se rozsemál. Já a bystrozor, to by to dopadlo. Vlastně jsem jim být chtěl a…tak jsem jím byl. Ušklíbl se. "Časy se mění." Zamumlal a s úsměvem na tváři se vrhnul k šanonům u zdi. Tollen Samuel, Topperová Elisa, Torment Jack…cože? Ten má s Tanyou něco společnýho? Pomyslel si a vytáhl jeho složku. Začal číst.

Celé jméno: Jack Stanley Torment
Matka: Anita Tormentová
Otec: Stanley Torment
Sourozenci: Tanya Anita Tormentová
Datum narození: 11. 10. 1973
Povolání: Bystrozor (nadřízený: Rufus Brousek)
Studium: Bradavická škola čar a kouzel - Vysoká škola bystrozorská
Dosažené vzdělání: NKÚ 9/9, OVCE 90%, VBŠ 80%
Trestní rejstřík: (1 zápis) Vzpoura proti ministerstvu (trestní řízení 12.9. zažalován ministriní Dolores Jane Umbridgeovou, obhajován Rufusem Brouskem, hlasování rady 45:55 - shledán nevinným)

Uregen vyvalil oči. Takže…Tanya má bratra, který je bystrozor a pravděpodobně nemá zrovna v lásce ministrini. Ušklíbl se. Jo a taky má všechny NKÚ, skoro nedosažitelný OVCE a ještě k tobu Vysokou bystrozorskou. Takovej šprt. Zašklebil se. Složku tedy vrátil do archivu a vytáhl další.

Celé jméno: Tanya Anita Tormentová
Matka: Anita Tormentová
Otec: Stanley Torment
Sourozenci: Jack Stanley Torment
Datum narození: 11. 10. 1973
Povolání: Pracovnice odboru záhad - profesorka v Bradavické škole čar a kouzel
Studium: Bradavická škola čar a kouzel
Dosažené vzdělání: X
Trestní rejstřík: (1 zápis) Nakažena upírskou nákazou (trestní řízení 13.8.1987 zažalována Evgeniou Blackovou, obhajována Albusem Brumbálem, hlasování rady 72:28 - shledána vinou a bylo ukončeno její studium na Bradavické škole čar a kouzel)

Uregen složku překvapeně upustil. Tanya je tedy dvojče toho Jacka, pracovala na odboru záhad, přestože nemá žádné vzdělání, protože ji kvůli nějaký Blackový vykopli z Bradavic. Má taky jeden zápis v rejstříku a je shledána vinou za to, že z ní někdo udělal upírku. Obhajoval ji tam Brumbál, ale rada ho přehlasovala… ještě, že jsem sem šel, tyhle informace nejsou zapsaný na všech sloupech.
Zvedl složku a zandal ji zpět do archivu. Přesunul se na začátek k "B" a začal hledat příslušnou složku. Belllová Kate, Bell Zorro, Blacková Annien…to si přečtu. Rozhodl a vyndal složku. Blacková Evgenia…to taky. Projížděl další a další Blacky, až došel k… Blacková Thersea… no konečně. Usmál se a sednul si i se třemi složkami do křesla.

Celé jméno: Evgenia Frances Annien Blacková
Matka: Frances Tiffany Blacková (r. Nottová)
Otec: Ignacius Black
Sourozenci: Octavia Frances Sheila McNairová (r. Blacková)
Datum narození: 18.4. 1930
Povolání: Neznámé
Studium: Bradavická škola čar a kouzel
Dosažené vzdělání: NKÚ 7/9, OVCE 86%
Trestní rejstřík: (53 zápisů) Podílení se na vyvraždění rodu Prewettových (Zažalována Molly Weasleyovou rozenou Prewettovou, trestní řízení neuskutečněno z důvodu nedostatku důkazů), Brutální vražda patnácti mudlů (trestní řízení neuskutečněno z důvodu nepřítomnosti obžalovaného)…

Uregen se ušklíbl. Lituju Annien…být s touhle příbuzný…číst všechny její zápisky v trestním rejstříku, jsem tu ještě za týden.
Dostáváme se k dalším osobám… asi si najdeme tu Weasleyovou. Pomyslel si. Pak otevřel další složku.

Celé jméno: Annien Tiffany Victoria Blacková (r. Nottová)
Matka: Tiffany Nottová
Otec: Theodore Steward Nott
Sourozenci: Frances Tiffany Blacková (r. Nottová)
Datum narození: 2.5. 1902
Povolání: Neznámé
Studium: Bradavická škola čar a kouzel
Dosažené vzdělání: NKÚ 9/9, OVCE 97%
Trestní rejstřík: (251 zápisů) Umučení k smrti manželů Randolpha Pottera a Queenie Potterové. (Trestní řízení neuskutečněno pro nedostatek důkazů), Použití zakázaných kleteb na manžele Leonarda Weasleye a Penelope Weasleyovou (Výslech pod veritasérem - shledána nevinou), Vydírání ministra kouzel Briana Lamberta Kendrycka Jeffreyho Brumbála (Výslech pod veritasérem - shledána nevinou)…

Povedená rodinka. Ušklíbl se Uregen. Tak podle týhle ženský, si Annien říká, jo? Tak to má teda dobrej vzor. Možná bych se měl začít bát. Zašklebil se a vložil si složku do bezedného váčku, který měl na krku. Pak tam ještě přihodil Molly Weasleyovou, Randolpha a Queenii Potterovi, Leonarda a Penelope Wesleyovi, Briana Brumbála, sebe, Harryho, Annien a Matthewa. To by mohlo stačit. Pomyslel si a rozhodl se konečně začít hledat to vězení s Tanyou.
Jakmile však prošel dveřmi ven z místnosti, rozezněl se po celém patře poplašný signál. "Sakra!" Zaklel tiše. Najednou ho někdo chytil ze zadu a odtáhl ho do vedlejší místnosti. Na chodbě byli slyšet kroky. Uregen se otočil a podíval se do očí přitažlivé brunetce. Mohlo jí být tak pětadvacet, měla hnědé vlasy a oči stejné barvy. Měla snědou pleť a Uregen na ní mohl oči nechat. "Co tady proboha provádíš?" Sykla naštvaně. To Uregena vrátilo do reality. "A proč ty mě zachraňuješ?" Zeptal se na oplátku s úšklebkem. "Pokud nechceš být tady, můžeš se na tu chodbu vrátit." Odsekla. Uregen něco poraženecky zamumlal a čarodějka před ním se ušklíbla. "Mám ráda chlapy, kteří umí přiznat vlastní chybu…a teď vypadneme, nebo je po nás."
Přešla k protější stěně a něco zamumlala. Uregen si zatím mohl prohlédnout místnost, ve které se nacházeli. Kdysi to možná mohla být něčí pracovna, ale teď tu byl pouze stůl se třemi křesílky a u zdí byli prázdné skříně. "Bývala to kdysi moje kancelář." Odpověděla na upírův zvědavý pohled. Vzala ho za ruku a odtáhla ho k průchodu, který se mezitím ve zdi vytvořil.
Prošli do spoře osvětlené chodby. Průchod se za nimi začal zavírat a poslední co z kanceláře viděli bylo, jak tam vběhlo několik bystrozorů.
Pokračovali chodbou v naprostém ticho, které přerušil Uregen. "Jak se vlastně jmenuješ? Proč utíkáš se mnou a co jsi tady na ministerstvu dělala?" Čarodějka se usmála. "Jsi zvědavý." Pronesla pobaveně. "Už to tak asi bude." Ušklíbl se. "Dobře…jsem Jane, utíkám proto, že ta baba Umbridgeová mi dala padáka a podle toho, jak se tvářila soudím, že dnes chtěla přinést zatykač. No…a pracovala jsem tu jako psycholožka." Uregen se zamyslel. "Psychložka?...na oddělení bystrozorů?" Jane se zašklebila. "Samozřejmě, všichni bystrozoři ke mně někdy zajdou a já pak posuzuji, jestli jsou tak přiměřeně bláznivý, aby mohli ještě chodit na akce, nebo už jsou zralý pro léčebnu." "To tam nejsou žádní normálně myslící kouzelníci?" Zeptal se překvapeně upír. Jane se zasmála. "Ale jo…sice jich moc není…třeba taková Tonksová, Pastorek, kdysi Potter…" "Potter? To jako James Potter?" Přerušil jí Uregen. "Jo." Pokrčila rameny. "To musím říct Harrymu." Usmál se. Pak ale ztuhl, vždyť tohle Jane vůbec říct nechtěl. Hodil po ní jeden naštvaný pohled. "To je psychlogie." Ušklíbla se a pak se začala smát jeho zděšenému výrazu. "Sakra, že já jsem s tebou chodil." Zakňučel. "Ještě se můžeš vrátit." Pobídla ho. "No jo, zase jsi vyhrála." Zamumlal naštvaně.
"Co takhle otázka za otázku." Napadlo ho. Jane přikývla. "Začínám…takže…jak se jmenuješ ty?…pochybuji, že jsi Christian Cullen." Přečetla jméno, na jeho uniformě. "Jmenuju se Uregen." Ušklíbl se. "Proč tě Umbridgeová vyhodila?" Zajímal se. "Nesnáší vlkodlaky, upíry, skřety, a také lidi s jinou barvou pleti než je ona sama." "To je nacismus." Vyjekl Uregen. Jane přikývla. "Jo, když se s tímhle potýkali mudlové, kouzelníci je považovali za blázny a teď…ministrině kouzel je stejná jako oni. I když, jak o tom přemýšlím, většina kouzelníků jsou nacisté, nadřazují kouzelníky nad mudly a neříkej Uregene, že zrovna ty jsi jiný." Zamračila se. Jmenovaný pokrčil rameny. "Vlastně máš pravdu, ale nelíbí se mi před nimi pořád schovávat." Vysvětlil. "Nejsi jediný." Odvětila a opět se mezi nimi rozhostilo ticho. "Ty nejsi smrtijed, že?" Zeptala se na rovinu. Uregena zarazila ta její suverenita. "Težko by jsi tu mluvil o Harry Potterovi jako o Harrym, kdybys byl na straně Temného pána. Mluvil bys o něm přinejmenším jako o Potterovi, nebo jako o tom spratkovi" Vysvětlila. Uregen přikývl. "Jo, máš pravdu, nejsem na straně Voldemo…" Řekl, ale Jane ho přerušila. "Neříkej to jméno tady na ministerstvu." Sykla. "Proč?" Zajímal se. "Povídá se, že Umbridgeová patří ke smrtijedům, a proto zavedla jeho jméno jako tabu." Vysvětlila Jane. "Zatím se to lokační kouzlo vztahuje jenom na ministerstvo a jeho bezprostřední okolí, kde je na zkoušku. Později ho chtějí zavést na celém území Anglie." Dodala. "K čemu jim to bude? A jak to vlastně všechno víš?" Zeptal se Uregen. "No, myslím, že už jsi něco určitě slyšel o jistém Fénixovu řádu. Oni se chlubí tím, že se nebojí Temného pána, ani jeho jména. Tím, že bude jeho jméno tabu a bude na něj uvalena jakási kletba, stačí, aby ho vyslovili a smrtijedi okamžitě znají jejich polohu. Takhle moho přepadnout spoustu členů Řádu nepřipravených a navíc to jméno dostane ještě strašlivější nádech než doposud. A jak to vím? Psychlogie." Vysvětlila zamračeně. "Ale tím se ministerstvo ukáže jako ovládané Vol…tam tím šmejdem." Protestoval Uregen. Jane zakroutila hlavou. "Neukáže. Lidé si nedají do souvislosti ty přepadení smrtijedů a pokud ano, tak stejně nebudou vědět, kdo to kouzlo seslal." Upír dnes již poněkolikáté rezignoval. "Máš ty tak strašně často pravdu, nebo se já tak strašně často pletu?" Optal se. Jane jenom s úšklebkem pokrčila rameny.
"Tak jsme tady." Prohlásila po dalších pár minutách cesty a pomalu otevřela dvěře na konci chodby. "Jdeme." Sykla tiše a oba vyšli na jinou, pravděpodobně používanější chodbu. "Proč jsi sem vlastně šel a co jsi dělal v archivu?" Zeptala se Jane náhle. Uregen ztuhl. "Potřeboval jsem najít zdejší vězení a ten archiv mě nějak…uchvátil." Zamumlal. Jane zakroutila hlavou. "Vy chlapy." Povzdechla si a odvedla ho do nedaleké místnosti. "Přemisťovací místnost." Vysvětlila. Uregen se zamračil. "Proč my vlastně takhle pomáháš? Mohla jsi o mě říct bystrozorům a…" Nedopověděl. "Vidíš, stejně bych z toho nic neměla. Nemám se kam vrátit, tak se snažím alespoň pomoci dobré věci." Pokrčila rameny. "Myslíš, že dělám dobrou věc?" Optal se s úšklebkem Uregen. Ten měl navrh on a taky si to pořádně užíval. Pokrčila rameny.
"Tak jdi a ráda jsem tě poznala." Rozloučila se se smutným úsměvem. Uregen se chvíli rozhodoval, ale pak
jí chytil kolem pasu a přemístil se do letního sídla Blacků.
Nechápavě se na něj podívala. "Chci ti nabídnout…no…řekněme…pobyt tady s námi." Zakoktal. "Nejsi nějaký moc důvěřivý, Uregene?" Ušklíbla se. Jmenovaný se usmál. "Jo, to jsem já." A vedl Jane do obývacího pokoje. "Stejně tě ještě potřebuju. Zítra mi pomůžeš najít to vězení, viď?" Optal se. Přikývla. "Dobře a teď mi vysvětli kde to jsme, kým jsi myslel to "s námi" a další nepodstatné maličkosti." Uregen si od ní vyžádal neporušitelný slib, že se to od ní nikdo jiný nedozví a začal jí vyprávět o Annien, Harrym, Tanye a ostatních.
Na konci proslovu na něj zírala s otevřenou pusou. "Takže tohle je doupě černokněžníků?" Optala se. Uregen přikývl. "Představovala jsem si to trochu jinak." Ušklíbla se, když uslyšela kroky. Oba se otočili a spatřili rozespalou Monicu s rozmazanou řasenkou, rozcuchanými vlasy a v pyžamu. "Kdo to je, Uregene? Ty už sis našel holku? A nebo jsi se inspiroval od Matta a je to nějaká štětka?" Mumlala rozespale. "Jane, to je moje sestra Monica. Monico, to je Jane." Nica zazívala. "Vítej v klubu." Pak se otočila a zase se odploužila do postele. "No nediv se, jsou tři ráno. Normální lidi v tuhle dobu spí." Ušklíbl se Uregen. "Jo, já půjdu asi taky." Usmála se a ustlala si na gauči. Uregen si pár kouzly přičaroval postel a po nějaké době usnul, stejně jako jeho společnice.

Albus Brumbál - Bradavický ředitel však nemohl spát. Přecházel po pracovně sem a tam a přemýšlel o událostech minulých dní.
Vše to začalo tím, že si nějací lidé odnesli od Ollivandera dvě velice mocné hůlky. Pak někdo pravděpodobně jiný obchodoval a následně vykradl Burgina&Burnese. Další kouzelníci vykradli lékárnu, jeden z nich jel po ulici na popelnici a druhého, ženu, chytili. Pak chytili ještě další ženu, která obchodovala na černém trhu, ale tu museli předat ministerstvu. Všechno se rýsovalo celkem dobře. Měli vyslíchat tu chycenou čarodějku, ta by jim vysvětlila jakou má všechno tohle spojitost, oni by pochytali ten zbytek a byl by klid.
Ta čarodějka se však ukázala jako opravdu mocná. Zdemolovala jim celé ústředí a málem je všechny zabila. Brumbál to nerad rozhlašoval, ale dva členové Řádu zemřeli a nějakých deset jich bylo převezenu k Mungovi. Ta žena ho velice zajímala. Kdyby jí dostali na svou stranu, měli by proti Voldemortovi jasnou výhodu. To však nebyla jediná nevysvětlitelná věc, která ředitele trápila. Nechápal chování Harryho. Nestále se někam ztrácí, nějak moc dobře se zná se slečnou Monicou a celkově je kolem něj nějak moc tajemství. Když byl zde v ředitelně naposled, zdál se celkem klidný. Dokonce ani po Moodym necházel zhnusené pohledy, což bylo zvláštní. Nechápal to, co mu starý bystrozor udělal?
Tohle však nebyla hlavní záhada. Divné bylo jak se když tu byl Harry najednou otevřeli dveře a…vypadalo to, jako by jimi někdo prošel, ale je to možné? Možná měl na sobě neviditelný plášť, ale to by ho snad Alastor viděl, nebo ne? Možná ho viděl, ale nikomu se o tom nezmínil. Jak zvláštní. Všechno je tak zamotané a nevysvětlitelné. Měl ještě pocit, že se kolem těch tajností nějak zvláštně ochomítá i ta nová profesorka Tormentová. Ale co by s tím měla mít společného? Dokonce i Severus je v tom nějak…no, tohle je téma na dlouho. Každopádně je jistá jedna věc…a to ta, že jisté vlastně v téhle době není vůbec nic.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 minimarka | E-mail | Web | 13. ledna 2011 v 22:19 | Reagovat

Každopádně je jistá jedna věc…a to ta, že jisté vlastně v téhle době není vůbec nic.
Tak tahle věta je naprosto boží!! :-D  O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.